POZnań

Deportowani z Wielkiej Brytanii wylądowali w Poznaniu

Policjanci ćwiczyli na Ławicy  Foto: KWP

Na poznańskim lotnisku Ławica wylądował rejsowy samolot, na którego pokładzie były osoby deportowane z Wielkiej Brytanii. Między innymi taki scenariusz przewidywały ćwiczenia, które odbyły się z udziałem policjantów z Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej Poznań – Ławica Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

W pierwszej symulacji policjanci mieli za zadanie przejąć osoby konwojowane od funkcjonariuszy znajdujących się w samolocie. Natomiast druga symulacja dotyczyła zakłócenia porządku przez osoby konwojowane w więźniarce. W tym przypadku do przywrócenia naruszonego porządku wykorzystano policjantów z Referatu Interwencyjnego Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu.

Podczas szkolenia funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczali miejsce stacjonowania samolotu na płycie lotniska oraz przeprowadzali symulowaną odprawę graniczną za pomocą terminali mobilnych na pokładzie samolotu. Zajęcia były doskonałą okazją do wypracowania procedur współdziałania pomiędzy policjantami oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Straży Ochrony Lotniska – relacjonowali policjanci.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz