Łazarz

Debata o strefie płatnego parkowania na Łazarzu

Parkomat  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Parkomat Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmW przyszłym roku miasto planuje wprowadzić strefę płatnego parkowania na Łazarzu. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Klub Dyskusyjny “Łazarski Fyrtel”, podczas którego będą mogli Państwo uzyskać więcej informacji, a także wziąć udział w dyskusji.

Czy strefa płatnego parkowania będzie na Łazarzu? Jest to coraz bardziej prawdopodobne. We wrześniu Zarząd Dróg Miejskich zwrócił się do Rady Osiedla Św. Łazarz z prośbą o składanie uwag i propozycji do projektu zmian wprowadzenia strefy płatnego parkowania na Łazarzu. Według projektu strefa płatnego parkowania miałaby objąć obszar objęty ulicami: Bukowską, Przybyszewskiego, Reymonta, Hetmańską i torami kolejowymi aż do ulicy Roosevelta. ZDM chciałby równocześnie na Łazarzu wprowadzić “Strefę 30”, która miałaby ograniczyć prędkość pojazdów do 30 km/h w wyznaczonym obszarze.

W październiku Rada Osiedla Św. Łazarz przygotowała na wniosek ZDM propozycje dotyczące poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na Łazarz. Osiedlowi radni proponują, by strefa parkowania objęła swoim zasięgiem całą dzielnicę i sięgała aż do ulicy Palacza i Krauthofera. Ponadto na całym terenie osiedla miałaby zostać wprowadzona “strefa Tempo 30”. Ulice Graniczna, Calliera, Mottego, Łukaszewicza, Lodowa, Winklera, Iłłakowiczówny i Ułańska według pomysłu radnych miałyby stać się jednokierunkowe. Część radnych zaproponowała również, by ulica Głogowska została zwężona do jednego pasa ruchu, co miałoby przyczynić się do budowy drogi rowerowej.

Czy na Łazarzu powinna być strefa płatnego parkowania? O tym będziemy chcieli porozmawiać podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu Klub Dyskusyjny “Łazarski Fyrtel”. Dyskusja odbędzie się w gościnnych progach Klubu Osiedlowego “Krąg”, przy ul. Dmowskiego 37 we wtorek, 13 listopada o godzinie 18:00.

Na spotkanie zaproszeni zostali: wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński, Radni Miasta Poznania, przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz. Swój udział w spotkaniu potwierdził już Zarząd Dróg Miejskich.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz