Oborniki

Dary szkoły dla szpitala

Dary ZS w Kiszewie dla szpitala w Obornikach  Foto: ZS Kiszewo

Wiele firm, instytucji, czy mieszkańców włączyło się w zbiórkę rzeczy dla oddziału obornickiego szpitala, na który przyjmowani są pacjenci zakażeni koronawirusem. Do akcji włączyła się także szkoła w Kiszewie.

Mieszkańcy gminy dowiedzieli się, że w szpitalu potrzebuje m. in. czystych, ale używanych pościeli, koszulek t-shirt, koszulek nocnych piżam. Wszystko to po jednorazowym wykorzystaniu jest utylizowane. Rozpoczęła się spontaniczna zbiórka wszystkiego, co może się przydać w szpitalu.

Dary dla szpitala w Obornikach zbierała także społeczność Zespołu Szkół w Kiszewie. W pomoc włączyli się uczniowie, rodzice i sami pracownicy.

Ilość robi wrażenie bo zajęły dwa niemałe bagażniki i absolutnie wszystkie rzeczy były dla oddziału na wagę złota, papiery toaletowe, środki odkażające, szczoteczki do zębów czy mydła a także koszulki dla pacjentów, pościele i ręczniki – cieszą się pracownicy szkoły.

Wszystko już zostało dostarczone do szpitala, którego pracownicy podkreślają, że w tym szczególnie ciężkim czasie, taka pomoc jest bardzo ważna i wręcz nieoceniona. Wszystkie dary trafiają na oddział związany z leczeniem Covid-19.

Użyte w artykule zdjęcia: ZS Kiszewo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz