Aglomeracja

Darmowa komunikacja podczas obchodów rocznicy Chrztu

Solarisy na ulicach Poznania - Autobus i tramwaj  Foto: Marcin Gorgolewski

W kwietniu spodziewać możemy się w Poznaniu tysięcy uczestników obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Wszyscy, którzy przemieszczać się będą pomiędzy rocznicowymi uroczystościami po Poznaniu będą mogli podróżować za darmo. W ten sposób Miasto Poznań zamierza także zachęcać do korzystania z komunikacji zbiorowej. ZTM przygotował także wyjątkową gratkę – kartę PEKA na okaziciela w limitowanej wersji z wizerunkiem pierwszych władców Polski w Złotej Kaplicy Katedry Poznańskiej.

Karta Peka na rocznice ChrztuZgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania, osoby uczestniczące w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski w dniach od 14 do 16 kwietnia 2016r., będą mogły korzystać z transportu publicznego organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego za darmo. Do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji zbiorowej w Poznaniu i Aglomeracji Poznańskiej upoważniać będzie bilet wstępu na główne obchody rocznicowe organizowane 16 kwietnia na INEA Stadionie w Poznaniu.

Uczestnicy wydarzeń rocznicowych oraz każdy chętny będzie mógł kupić unikalnie prezentującą się kartę PEKA na okaziciela z wizerunkiem pierwszych władców Polski w Złotej Kaplicy Katedry Poznańskiej. Karta PEKA na okaziciela kosztuje 27 złotych, z czego 12 zł wynosi kaucja, a 15 zł to środki do wykorzystania na przejazdy z tPortmonetki w transporcie organizowanym przez ZTM Poznań.

Kartę będzie można kupić w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań (czynnych od poniedziałku do piątku, w godz. 6.00-20.00), w Punktach Centrum Informacji Miejskiej oraz w dniu 16 kwietnia – w specjalnie uruchomionym punkcie na terenie INEA Stadionu. Karta PEKA w limitowanej wersji to nie tylko efektowna, ale i praktyczna pamiątka, która przyda się każdemu podczas kolejnych wizyt w stolicy Wielkopolski.

Tramwaj nr 8 / bimba

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz