POZnań

Czysty Poznań – nie naklejam – nagrodzony

Film z finału ubiegłorocznej kampanii społecznej Czysty Poznań – nie naklejam zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Ekologiczna Kampania Społeczna podczas XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT.

Jury Festiwalu doceniło nie tylko wagę udanej i potrzebnej kampanii społecznej, ale także formę filmu.

Na festiwalach można oglądać setki filmów zrealizowanych z dużym rozmachem i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik. Ten film przede wszystkim urzekł nas pomysłem – wskazał Kuba Sito przewodniczący jury Festiwalu.

Ideę akcji docenił Alexander V. Kammel, dyrektor Międzynarodowego Komitetu Festiwali Filmów Turystycznych. Austriak w prezencie dostał charakterystyczną koszulkę z logo Czysty Poznań – nie naklejam, w której uczestnicy akcji sprzątali miasto.

Zaklejenie miejskiej infrastruktury plakatami to problem wielu miast w Europie i na świecie. W Wiedniu także z tym walczyliśmy, dlatego doceniam pomysł, a zwłaszcza ciekawy film z Poznania – powiedział Alexander V. Kammel.

Nagrodę w imieniu władz Miasta Poznania odebrał Piotr Snuszka – dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Podkreślił on, że to zaszczyt i wyróżnienie dla zarządzających Poznaniem, a szczególnie dla pomysłodawców akcji.

To także podziękowanie i uznanie dla mieszkańców, którzy rezygnując ze spędzenia wolnej lipcowej soboty nad jeziorem, licznie wzięli udział w czyszczeniu swojego miasta – mówił Piotr Snuszka odbierając nagrodę – Poznań zawsze słynął z czystości, ze stolicą Wielkopolski kojarzyło się hasło poznański porzundek i chcemy, aby znów tak było.

Kolejna odsłona kampanii Czysty Poznań – nie naklejam odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 czerwca.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz