K U L T U R A

Czy w domu jest gaśnica?

Uniwersytet Artystyczny - 23 Lutego Aleje Marcinkowskiego 2019  Foto: Tomasz Dworek

Okazuje się, że gaśnica nie jest powszechnym wyposażeniem naszych domów! A nawet jeśli jest, to nie zawsze potrafimy jej użyć… Uniwersytet Artystyczny zaprasza na oryginalne przedsięwzięcie realizowane razem ze Strażą Pożarną!

Żeby popularyzować idee bezpieczeństwa studenci kierunku Wzornictwo podjęli się zaprojektowania nowych form i elementów składowych gaśnic, a studenci kierunku Grafika zaprojektowali grafiki informacyjne, zachęcające do zaopatrzenia się w te urządzenia, jako niezbędne do zgaszenia zarzewia pożaru w domu. Efekty ich pracy prezentuje ta wystawa.

Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek 18 lutego 2022 godz. 18.00 w galerii Curators’LAB ul. Nowowiejskiego 12 w Poznaniu.

Celem podejmowanych przez artystów tematów było zwiększenie świadomości w zapewnieniu bezpieczeństwa poprzez posiadanie, prawidłowe przechowywanie i umiejętność użycia gaśnicy, która może ugasić większość palących się w domu przedmiotów i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia.

Trzeba o tym mówić, trzeba to pokazywać i trzeba tworzyć takie gaśnice, żebyśmy wszyscy chcieli je mieć i w razie czego potrafili z nich skorzystać. Żeby popularyzować tę idee studenci kierunku Wzornictwo podjęli się zaprojektowania nowych form i elementów składowych gaśnic, a studenci kierunku Grafika zaprojektowali grafiki informacyjne, zachęcające do zaopatrzenia się w te urządzenia, jako niezbędne do zgaszenia zarzewia pożaru w domu.

Efekty ich pracy prezentuje ta wystawa.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz