K U L T U R A

„Czułe kontyngenty” duetu Karaś/Rogucki – zdjęcia

Karaś/Rogucki - " Czułe kontyngenty" Tama - 01.12.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Duet Karaś/Rogucki w czwartkowy wieczór w klubie Tama zaprezentował swój drugi album “Czułe Kontyngenty”. Wierni fani przybyli tłumnie, nie zabrakło też słuchaczy, którzy po raz pierwszy pojawili się na ich koncercie.

Po ponad roku od ukazania się pierwszego singla, czyli „Bezpiecznego Lotu” z Julią Wieniawą, we wrześniu premierę miał drugi album duetu Karaś/Rogucki zatytułowany “Czułe kontyngenty”.

„Czułe Kontyngenty”, to według założeń przyjętych na początku działalności, kolejny po płycie „Ostatni bastion romantyzmu”, transport piosenek o miłości. Tym razem wysyłamy do słuchaczy przesłanie, że miłość jest narzędziem dającym szansę na wyrwanie się z chaosu, w którym pogrąża się świat. Jest trochę refleksyjnie i osobiście, jest czule i blisko – mówi Piotr Rogucki.

Album składa się z 12 kompozycji pełnych życzliwości, romantyzmu i nostalgii. Podczas letniej trasy poznaliśmy już część utworów. Między innymi: „Bezpieczny Lot”, „Film”, „Zapasowy Tlen” czy „Marianna”. W trakcie trasy jesiennej wybrzmiały nowe.

Projekt Karaś/Rogucki dość często gości w Poznaniu. Nikogo dziwić to jednak nie powinno. Świetny kontakt z publicznością, luz i naturalność to zapewne atuty, które poznańska publiczność sobie chwali. Trzeba jednak przyznać, że panowie świetnie razem brzmią. Teksty są pełne emocji, wokal czuły i wymowny, a towarzystwo brzmienia gitary,perkusji wpływają na całość co w całości tworzy świetny klimat na koncercie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz