Aglomeracja

Czad truje i zabija

ostrożnie z tym paleniem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

ostrożnie z tym paleniem Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmZima nie odpuszcza. Dogrzewając jednak swoje mieszkania trzeba być ostrożnym. Tylko wczorajszej nocy w Wielkopolsce czadem zatruło się 21 osób.

W Gnieźnie w domu wielorodzinnym zatruły się 4 osoby, w Pleszewie do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiło 8 osób… Wśród 21 zatrutych osób było 5 dzieci.

W tym roku już 2 osoby śmiertelnie zatruły się tlenkiem węgla, ponad 30 kolejnych trafiło do szpitala.

Tak niebezpieczne zatrucia spowodowane są często wadliwie działającymi piecami lub nieumiejętnym się z nimi obchodzeniem..

Więcej o „głównych grzechach” związanych z tlenkiem węgla oraz w jaki sposób można się zabezpieczyć przed „cichym zabójcą” można przeczytać tutaj lub tutaj. Są to materiały przygotowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Dla przypomnienia swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa będzie można również 4 marca poszerzyć na organizowanej konferencji naukowej podczas targów edukacyjnych – informuje st. kpt. Sławomir Brandt z Wielkopolskiej Straży Pożarnej – podczas targów będzie można zobaczyć m.in. bezpieczny dom, w którym przy wykorzystaniu niedrogich zabezpieczeń takich jak czujek czadu i dymu, będziemy mogli spać spokojnie.

/

/

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz