K U L T U R A

CLASS(H) with us! W najbliższą niedzielę ruszają lekcje online z Polskim Teatrem Tańca

Obiecana Ziemia Obiecana - Polski Teatr Tańca - Malta 2019  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W najbliższą niedzielę 14 czerwca rozpoczyna się cykl krótkich lekcji z tancerzami Polskiego Teatru Tańca w wirtualnej przestrzeni. Premiery każdego z odcinków cyklu odbywać się będą codziennie o godz. 10:00 na profilu FB Polskiego Teatru Tańca. Klipy z zapisem ćwiczeń dostępne będą przez tydzień od momentu pierwszego pokazu. Lekcje prowadzone będą w języku polskim i angielskim.

Każdego dnia, nasz zespół rozpoczyna swoją pracę od lekcji. Ma ona na celu rozgrzać i przygotować tancerza do próby. Ze względu na zróżnicowany, bogaty repertuar, nasz trening jest rozbudowany i wszechstronny. Chcielibyśmy dać Państwu próbkę naszych lekcji i zachęcić do wspólnego ćwiczenia – zachęcają tancerze Polskiego Teatru Tańca.

Niedziela, 14.06 Sunday improvisation/ Improwizacja
Prowadzenie: Michał Przybyła
Lekcja ta pozwoli Wam popracować nad uważnością- byciem tu i teraz oraz świadomością ciała, a także zachęci do poszukiwań wewnątrz własnego ciała, jak i przestrzeni wokół. Zachęcamy do włączenia własnej muzyki w tle.

Poniedziałek, 15.06 Monday workout / conditioning 
Prowadzenie: Julia Hałka
Trening ten składa się z trzech części: rozgrzewki bazującej na powitaniu Słońca z jogi, interwałów-serii ćwiczeń, które wzmocnią Wasze mięśnie i poprawią kondycję oraz stretchingu (rozciągnięcia mięśni), niezbędnego po każdym wysiłku. Przygotujcie obuwie sportowe i włączcie motywującą muzykę w tle!

Wtorek, 16.06 Physical Tuesday/ taniec fizyczny
Prowadzenie: Paweł Malicki
Aktywna rozgrzewka, ćwiczenia na podłodze przygotują Was do dynamicznej kombinacji na koniec, która pozwoli Wam popracować nad różnymi elementami floor work.

Środa, 17.06 Inhale, exhale / Pilates 
Prowadzenie: Katarzyna Rzetelska
Technika ta wzmocni Wasze mięśnie, zwłaszcza centrum (mięśnie brzucha, bioder i pleców), poprawi elastyczność ciała, a także pozwoli skoncentrować na pracy z oddechem.

Czwartek, 18.06 Ballet Thursday/ taniec klasyczny
Prowadzenie: Adrian Radwański
Akompaniament: Zuzanna Majewska
Lekcja ta skupia się na ćwiczeniach przy drążku, z fr. b arre (zamiast niego można użyć krzesła).
Jest to solidna rozgrzewka, gdzie pracujemy nad koordynacją, elastycznością i równowagą, by później móc kontynuować ćwiczenia na „środku” (bez drążka).

Piątek, 19.06 Contemporary Friday/ taniec współczesny
Prowadzenie: Patryk Jarczok
Lekcja tańca współczesnego z elementami floor work oraz improwizacji, podczas której popracujecie nad różnymi jakościami ruchu.

Cykl odbywa się w ramach projektu CLASH! When Classic And Contemporary Dance Collide And New Forms Emerge, współfinansowanego z unijnego programu Kreatywna Europa (Grant Agreement No 2018-2032/001-001)

Class(h) with us! Foto: materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz