POZnań

Ciekawe ferie w Teatrze Animacji

Ciekawe ferie w Teatrze Animacji  Foto: Ania Cywińska

Ferie spędzane w mieście, a nie na przykład w górach, wcale nie muszą być nudne. Oferta przygotowana dla uczniów w Poznaniu jest naprawdę bogata. Można między innymi spędzić ten czas na sportowo. Na zajęcia do siebie zaprasza także Teatr Animacji.

Będzie tutaj organizowany cykl autorskich warsztatów teatralnych, w których można będzie uczestniczyć w drugim tygodniu ferii codziennie  od poniedziałku do piątku od godziny 11:00.

Warsztaty prowadzone przez aktorów Teatru Animacji oraz Malinę Prześlugę, autorkę książek i dramatopisarkę, odkryją przed uczestnikami teatralne sposoby na gimnastykę wyobraźni, twórczą zabawę, skuteczne radzenie sobie z nudą i poprawę humoru – zachęcają pomysłodawcy spotkań – jednym słowem czeka nas moc wrażeń!

Każde warsztaty trwać będą 2 godziny i w tym czasie jego uczestnicy zwiedzą także pracownie, w których powstają wszystkie lalki, kostiumy i scenografia oraz odbędą spacer po Galerii Lalek i Scenografii Teatru Animacji.

Oto dokładny program ferii w poznańskim Teatrze Animacji.

Gadające ręce – warsztaty animacji gadających lalek z Arturem Romańskim – poniedziałek 6 lutego, godz. 11:00

Co wspólnego mają żaba Kermit, mistrz Molier i gołąb Heniek? Czym w teatrze jest pyskówka, co ją łączy z pacynką? I czy rękawiczka może mieć coś do (o)powiedzenia? Na te oraz inne pytania poszukamy odpowiedzi wspólnie z aktorem i reżyserem Arturem Romańskim. W czasie zajęć uczestnicy spróbują swoich sił zarówno w animacji teatralnymi lalkami gadającymi, jak i tymi, które stworzą sami.

Kogo zapraszamy: dzieci od 6. roku życia
Co ze sobą zabrać: łapawicę (czyli rękawiczkę z jednym palcem)
Koszt: 30 zł dziecko / osoba dorosła nie płaci za bilet
Czas trwania: 120 min

Banialuki i androny – warsztaty zabaw ze słowem z Maliną Prześlugą – wtorek 7 lutego, godz. 11:00

Wszystkich, którzy pragną wymyślać niestworzone historie, pleść bajki i snuć zwariowane opowieści, zapraszamy na autorskie warsztaty Maliny Prześlugi. Jak gimnastykować wyobraźnię? Jak dawać życie bohaterom? Jak o nich opowiadać? Skąd brać pomysły? Jak powstaje bajka? Wszystkiego dowiecie się podczas warsztatów pełnych zabaw ze słowem.

Kogo zapraszamy: dzieci od 6 do 10 lat
Co ze sobą zabrać: książkę, którą wylosowaliście z zamkniętymi oczami z domowej biblioteczki (obojętnie jaką!) i dowolny przedmiot z życia codziennego
Koszt: 30 zł dziecko / osoba dorosła nie płaci za bilet
Czas trwania: 120 min

Podróże po wyobraźni – warsztaty ruchowe z Katarzyną Romańską – środa 8 lutego, godz. 11:00

Jedni spędzają ferie zimowe jeżdżąc na nartach albo łyżwach, inni zwiedzają dalekie kraje. Uczestnicy zajęć Katarzyny Romańskiej zrobią to wszystko i jeszcze więcej! Zapraszamy na warsztaty ruchowe, w czasie których odbędziemy podróż do najdalszych zakątków świata, stoczymy wojnę na niewidzialne śnieżki oraz trochę popływamy… w zupie!

Kogo zapraszamy: dzieci od 5 do 9 lat
Co ze sobą zabrać: wygodne buty na zmianę oraz ubranie, które nie będzie przeszkadzało w zabawie
Koszt: 30 zł dziecko / osoba dorosła nie płaci za bilet
Czas trwania: 120 min

To żyje! Czyli animacja przedmiotu – warsztaty z Marcinem Ryl-Krystianowskim – czwartek 9 lutego, godz. 11:00

Co łączy dzieci z teatralnymi animatorami? Na pewno nieograniczona wyobraźnia, ale także wiara w to, że w każdy przedmiot – nie ważne, czy jest lampą, klapkiem czy miotełką do kurzu – można tchnąć życie. Uczestnicy zajęć Marcina Ryl-Krystianowskiego będą mieli okazję się o tym przekonać, ucząc się podstaw animacji teatralnej.

Kogo zapraszamy: dzieci od 6. roku życia
Co ze sobą zabrać: 1–3 wybrane przedmioty z życia codziennego. UWAGA: prosimy, by lalki, pluszaki i inne zabawki zostawić w domu
Koszt: 30 zł dziecko / osoba dorosła nie płaci za bilet
Czas trwania: 120 min

Teatr kolorowych cieni – warsztaty z Piotrem Grabowskim – piątek 10 lutego, godz. 11:00

Kogo zapraszamy: dzieci od 5 do 7 lat
Co ze sobą zabrać: wygodne buty na zmianę i ubranie, które nie będzie przeszkadzało w zabawie
Koszt: 30 zł dziecko / osoba dorosła nie płaci za bilet
Czas trwania: 120 min

Bilety na wszystkie zajęcia można kupić zarówno przez internet, jak i osobiście w kasie TA. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania zajęć w przypadku gdy nie zgłosi się na nie minimalna grupa uczestników.

Użyte w artykule zdjęcia: Ania Cywińska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz