Aglomeracja

Burze mogą jeszcze wrócić

Po popołudniowej burzy  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Po popołudniowej burzy Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmPopołudniowa burza, która przeszła nad naszą aglomeracją była bardzo gwałtowna. W ciągu kilku minut spadło dość dużo deszczu. Ponownie zostało zalanych kilka piwnic, garaży, spadły połamane gałęzie. Wszystko wskazuje na to, że burze jeszcze się u nas pojawią.

Pioruny uderzały w ziemię, a towarzyszyły im bardzo silne grzmoty. Podczas burzy wiatr może osiągać prędkość dochodzącą do 80 km/h. Lokalnie oprócz deszczu może też padać grad! Spaść może od 10 mm do 20 mm deszczu, a miejscami nawet około 40 mm.

W samym Poznaniu gwałtowne opady miejscami utrudniły nieco jazdę samochodem. Powodem była ograniczona momentami widoczność, ale też gałęzie, które spadły na jezdnie. Na Jeżycach spadające drzewo uszkodziło trakcję tramwajową – informowało Radio Merkury. Są również miejsca, gdzie powstały rozległe i głębokie kałuże. Tylko część kierowców decydowała się przez nie przejechać. Nie wszystkim się to udało.

Burze z towarzyszącymi im opadami mogą nas nawiedzać jeszcze po południu, ale też w nocy ze środy na czwartek i nad ranem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz