Czerwonak

Budowa ul. Południowej w Promnicach

Budowa ul. Południowej w Promnicach  Foto: UMiG Czerwonak

Trwa budowa ulicy Południowej w Promnicach, a już wkrótce rozpocznie się też przebudowa skrzyżowania ulic Południowej i Północnej. Zadowoleni z tych inwestycji będą nie tylko kierowcy, ale również piesi.

Na budowanej ul. Południowej położony zostanie ponad kilometr drogi z kostki brukowej o szerokości 5 metrów. Powstanie również chodnik po jednej z jej stron. Wszystko oświetlać będzie 36 lamp typu LED. Inwestycja jest w całości sfinansowana z budżetu gminy i będzie kosztować około 3.500.000 złotych.

Przedsięwzięcie jest realizowane zgodnie z harmonogramem przyjętego przez radnych Wieloletniego Planu Inwestycyjnego dla gminy Czerwonak – informują jej przedstawiciele.

Wkrótce rozpocznie się też przebudowa skrzyżowania ulic Południowej i Północnej. Koszt tej inwestycji to ponad 650.000 złotych. Gmina przeznaczy na jej realizację 225.000 złotych, a resztę sfinansuje Powiat Poznański.

Na przebudowanym skrzyżowaniu ulic Południowej i Północnej zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna, o którą prosili mieszkańcy Promnic.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Czerwonak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz