Sport

Box Logistics Waterpolo Poznań na trzecim miejscu Ekstraklasy

Box Logistics Waterpolo Poznań - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Po nieudanych spotkaniach z Łukosz WTS Polonia Bytom oraz AZS UW Waterpolo przyszedł czas na dwa bardzo trudne spotkania na wyjeździe z ŁSTW OCMER Łódź. Poznaniacy pomimo jednobramkowej przegranej w rzutach karnych w pierwszym meczu, nadrobili utracone punkty i w drugim spotkaniu wygrali.

Do weekendowych zmagań Box Logistics Waterpolo Poznań przystąpił w mocno okrojonym składzie. Sobotni mecz był bardzo wyrównany. Zakończył się wynikiem 9:9. W rzutach karnych poznaniacy przegrali jedną bramką 2:1.

W niedzielnym spotkaniu drużyna z Poznania pokonała ŁSTW OCMER Łódź. Wynik końcowy to 9:10.

Zagraliśmy dwa doskonałe mecze. Założenia taktyczne wypełniliśmy w 100%. Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich zawodników jakich mieliśmy do dyspozycji w ten weekend. Mimo, iż na mecze w Łodzi jechaliśmy w 9 osób zdobyliśmy 4 punkty i wracamy do Poznania w doskonałych humorach. Obydwa spotkania miały podobny przebieg i były bardzo wyrównane. Dobra gra i super wynik u ciężkiego przeciwnika na pewno nas podbuduje i kolejne mecze zagramy z większą pewnością siebie. Całej drużynie dziękuję za zaangażowanie!- mówi Tomasz Różycki

Po III kolejce zawodnicy Box Logistics Waterpolo Poznań wracają do Poznania z 4 punktami i znajdują się obecnie na trzecim miejscu w tabeli końcowej Mistrzostw Polski w piłce wodnej.

3. kolejka grupy mistrzowskiej Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów 2020/21:

ŁSTW OCMER Łódź – Box Logistics Waterpolo Poznań

1. mecz: sobota 27.03.2021, godz. 17:00

Wynik: 9:9 (2:2,1:4,4:1,2:2) rz.k. 2:1.

Strzelcy bramek: Tomasz Różycki – 3, Kacper Ślusarczyk – 3, Bartłomiej Kowalewski – 2, Igor Piecuch – 1.

MVP: Tomasz Różycki

2. mecz: niedziela 28.02.2021, godz. 11:00

Wynik: 9:10 (3:1,1:3,2:2,3:4)

Strzelcy bramek: Tomasz Różycki – 4, Igor Piecuch – 3, Bartłomiej Kowalewski – 2, Kacper Ślusarczyk – 1.

MVP: Paweł Handze

Udział Box Logistics Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwy dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, sponsorowi tytularnemu – firmie Box Logistics – oraz współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Pracownia Zdrowia i Urody, Malta Ski, Szkoła Pływania Fregata Swimming, a także patronów medialnych – Radio Poznań, Planeta Sportu i lepszyPOZNAN.pl, Sport TVP3 Poznań.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz