Sport

Boks tajski, medale poznańskie :)

Poznaniacy sięgnęli po kolejne medale - tym razem w boksie tajskim  Foto: klub Kohorta Poznań

Choć wielu z nas słyszało o boksie tajskim, to prawdopodobnie mało kto wiedział, że z sukcesami trenują go również poznaniacy. Tymczasem wrócili oni własnie z Mistrzostw Polski  w Boksie Tajskim / Muay Thai z trzema medalami.

Poznaniacy sięgnęli po kolejne medale - tym razem w boksie tajskim Foto: klub Kohorta Poznań

Poziom był naprawdę wysoki, o czym świadczy miedzy innymi udział takich zawodników jak Marcin Parcheta, dwukrotny mistrz świata w muay thai czy Wojciech Kosowski, aktualny mistrz europy oraz medalista mistrzostw świata w muay thai. Poznaniacy mimo silnej obsady przywieźli z mistrzostw aż 3 medale.

Pierwszym medalistą zostały Łukasz Radosz. Nasz zawodnik całkowicie zdominował przeciwnika w walce o wejście do półfinału, cały czas atakując w klinczu kolanami na tułów – opowiada Grzegorz Waligóra, trener z klubu Kohorta Poznań – mimo dominacji walki przez naszego zawodnika, nabawił się on kontuzji nogi. Mimo tego podczas walki o wejście do finału Łukasz Radosz zdołał uzyskać przewagę w drugiej i trzeciej rundzie. Sędziowie niejednogłośną decyzją orzekli zwycięstwo przeciwnika Łukasza. Naszym zdaniem nie do końca było słuszne – komentuje Waligóra. Łukasz został ostatecznie brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w wadze do 81 kg.

Kolejnym poznaniakiem, który wywalczył medal został Artur Borzych. Po przegranym niestety pojedynku o wejście do finału musiał zadowolić się brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów w wadze do 75 kg.

Trzecim medalistą został Filip Kubacki. To jeden z bardziej doświadczonych zawodników w klubie Kohorta. Na Mistrzostwach stoczył zwycięski, ale bardzo ciężki pojedynek o wejście do półfinału. Kolejnym przeciwnikiem Filipa okazał się Wojtek Kosowski z którym musiał stoczyć walkę o wejście do finału. Wojtek to czołowy polski zawodnik muay thai który już w 2007 rok zdobywał medale na mistrzostwach europy w boksie tajskim – wyjaśnia Grzegorz Waligóra – Filip nie ustępował ani na krok a walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie Filip przegrał decyzją sędziów zostając brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Muay Thai seniorów w wadze do 75 kg.

Cała trójka była bliska zdobycia medali z innych kruszców, i pewnie czuje pewien niedosyt, to my się bardzo cieszymy ze zdobytych medali i gratulujemy!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz