Sport

Biegowa rozgrzewka z Mezo

W imprezie pobiegnie Mezo  Foto: materiały prasowe

Zbliża się Endu Winter Run, czyli zimowy trening przed Poznań Triathlon 2014. Do udziału w zawodach wokół Jeziora Maltańskiego zgłosiło się już ponad 150 osób, w tym Mezo, który jest aktywny nie tylko na scenie muzycznej, ale również sportowej.

Wydarzenie odbędzie się 8 lutego o godz. 11. Zawodnicy pobiegną na dwóch dystansach: 10,8 km albo 16,2 km (odpowiednio 2 albo 3 pętle wokół Jeziora Maltańskiego). Liczba uczestników cały czas rośnie. Do ich grona dołączył właśnie Mezo, który wystartuje w Endu Winter Run razem ze swoją żoną.

– Bardzo dobrze wspominam występ w Poznań Triathlon 2013. 5 h 59 min wysiłku to mój absolutny rekord, a żeby zmieścić się w 6 godzinach, musiałem jeszcze wykonać dosyć długi sprint – przyznaje Mezo. – Bieganie na dobre weszło mi w krew i miło będzie powrócić na trasę dookoła Malty. Wtedy biegliśmy w temperaturze 30st., teraz może być kilka stopni poniżej zera. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału! Mimo zimna na trasie będzie gorąco – dodaje artysta.

W imprezie pobiegnie Mezo Foto: materiały prasowe

Endu Winter Run to zarówno trening, jak i możliwość dobrej zabawy. Bieg poprzedzi rozgrzewka przygotowana przez profesjonalnych instruktorów. Organizatorzy połączyli też zawody z koncepcją Apres Run, czyli atrakcjami dostępnymi dla uczestników po wysiłku. Dzięki współpracy z Malta Ski na mecie zawodnicy będą mogli więc nie tylko uzupełnić stracone kalorie, ale również wymienić się wrażeniami przy wspólnym ognisku. Pojawią się też ogrzewane namioty i punkty gastronomiczne dla biegaczy i kibiców.

– Chcemy zadbać o jak najlepsze warunki rywalizacji po to, by każdy z uczestników mógł czerpać radość ze startu i bezpiecznie dobiec do mety – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i organizator wydarzenia. – Biegam zimą, dlatego wiem, jak wiele znaczy wspólna motywacja do treningów. Zachęcam więc do udziału wszystkie osoby, które lubią uprawiać sport i chcą przygotować się do sezonu w większym gronie.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy i pamiątkowy medal. Dla najszybszych 20 osób w każdej z 4 kategorii przewidziano nagrody rzeczowe. W zawodach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które wypełnią formularz zgłoszeniowy umieszczony wraz z regulaminem na stronie http://endusport.pl/endu-winter-run. Organizatorzy zachęcają poznaniaków do zapisania się na bieg już teraz ze względu na obniżoną opłatę startową (tylko do końca stycznia wynosi ona 30 zł albo 35 zł, odpowiednio do zadeklarowanych dystansów) oraz ograniczoną liczbę miejsc.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz