Sport

Biegiem do góry! Kto pierwszy pokona… 400 stopni?

Collegium Altum UEP  Foto: materiały prasowe

Pod koniec października odbędzie się niecodzienne wydarzenie sportowe. Po raz pierwszy w historii biegacze pobiegną schodami najwyższego poznańskiego budynku – Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego. Zawodnicy do pokonania będą mieli prawie 400 stopni.

Bieganie po schodach zyskuje na popularności – coraz więcej osób właśnie w ten sposób przygotowuje się np. do zawodów. Bieg w jednym z najwyższych wieżowców w Poznaniu będzie dla zawodników nie lada wyzwaniem.

Budynek o wysokości 103,35 m składa się z 22 kondygnacji – by dotrzeć do mety (która znajdować będzie się na 19. piętrze wieżowca), uczestnicy będą musieli pokonać 392 schodki.

Impreza sportowa organizowana w Collegium Altum będzie oryginalnym elementem obchodów 90-lecia istnienia Uczelni. – Nie bez przyczyny nasz Uniwersytet wielokrotnie nazywany jest „jedną z najbardziej rozbieganych uczelni w Polsce”. Biegają nie tylko nasi studenci czy absolwenci, mamy również znakomitą reprezentację biegaczy wśród naszych pracowników naukowych i administracyjnych – podkreśla Rektor UEP prof. Marian Gorynia, , który sam również jest aktywnym biegaczem.

W ramach biegu odbędą się również Mistrzostwa Policji w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji oraz Mistrzostwa Polski Studentów i Nauczycieli Akademickich.

Bieg po schodach Collegium Altum wystartuje 24 października 2015 r. o godz. 10:00.

Zapisy na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego. 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz