POZnań

Bieg Powstania Wielkopolskiego – zmiany w komunikacji

I Bieg Powstania Wielkopolskiego  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Niemal 1.500 osób weźmie udział w tegorocznym Biegu Powstania Wielkopolskiego. Trasa biegu prowadzi przez centrum Poznania i wymusi pewne zmiany w organizacji ruchu.

Uczestnicy oprócz rywalizacji stricte sportowej wezmą udział w swoistej ścieżce edukacyjnej mającej za zadanie przybliżenie tego niedocenianego wydarzenia historycznego – przypominają organizatorzy – bieg ma na celu propagowanie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, krzewienie postaw patriotycznych, budowanie świadomości o chlubnej historii Wielkopolan i Polaków.

Uczestnicy przebiegną dwie pętle, a do pokonania będą mieli dystans 10 kilometrów. Biegacze wystartują z placu Wolności, a dalej ulicami 27 Grudnia, Gwarną, Św. Marcin, Kościuszki, Taczaka, Ratajczaka, Ogrodową, Długą, Garbary, Małe Garbary, Wolnica, Św. Wojciech, Działową, Solną, al. Marcinkowskiego, powrócą na plac Wolności, a meta zorganizowana jest na ulicy  27 Grudnia.

W związku z biegiem zostaną dzisiaj wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obowiązywać będą od 16:00 do 21:00.

Na czas trwania biegu ruch dwukierunkowy z ograniczeniami odbywać się będzie ulicami Piekary od ul. Św. Marcin do ul. Ogrodowej, Długą od ul. Strzeleckiej do ul. Garbary ruch jednym pasem w jednym kierunku, a także Garbary od ul. Małe Garbary/Wyszyńskiego do ul. Długiej ruch jednym pasem w jednym kierunku – informuje Miejski Inżynier Ruchu.

Zamknięte będą dla samochodów  następujące odcinki ulic:
– ul. 27 Grudnia (od Al. Marcinkowskiego do ul. Gwarnej/Mielżyńskiego),
– ul. Św. Marcin (od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka),
– ul. Kościuszki (od ul. Św. marcin do ul. Taczaka),
– ul. Taczaka (od ul. Kościuszki do ul. Ratajczaka),
– ul. Ratajczaka (od ul. Taczaka do ul. Ogrodowej),
– ul. Ogrodowa (od ul. Ratajczaka do ul. Strzeleckiej),
– ul. Małe Garbary (od ul. Garbary do ul. Wolnica),
– ul. Św. Wojciech (od ul. Wolnica do ul. Księcia Józefa),
– ul. Działowa (od ul. Św. Wojciech do ul. Wolnica),
– ul. Wolnica (od ul. Działowej do ul. Solnej),
– Al. Marcinkowskiego (jezdnia zachodnia od ul. Solnej do ul. 27 Grudnia).

Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne i utworzone zostaną śluzy umożliwiające przejazd w poprzek trasy biegu – dodaje Miejski Inżynier Ruchu – ruch na skrzyżowaniach, w tym ruch autobusów komunikacji miejskiej i kursujących stałymi trasami tramwajów, sterowany będzie ręcznie i przepuszczany przez śluzy w miarę możliwości przez uprawnione służby policji i Nadzoru Ruchu MPK.

Chwilowo utrudniony może być też dostęp do miejsc parkingowych i pojazdów zaparkowanych na trasie biegu oraz włączanie się do ruchu na wyjazdach z parkingów i posesji.

Objazd północnej części trasy biegu poprowadzi nas ulicami Garbary, Małe Grabary, Północną, Armii Poznań, Pułaskiego, Przepadek i al. Niepodległości. Objazd południowej części trasy biegu poprowadzono natomiast ulicami Św. Marcin, Piekary, Aleje Marcinkowskiego,  pl. Wolności, 3 Maja, pl. Cyryla Ratajskiego, Libelta, al. Niepodległości.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz