Aglomeracja

Biała sobota – od dziś zapisy na badania

Rusza budowa bloku operacyjnego szpitala w Puszczykowie  Foto: M.Rutkowska-Kalisz

Dziś ruszają zapisy na „Białą sobotę z powiatem poznańskim”. 1 września na terenie Szpitala Powiatowego w Puszczykowie będzie mogli skorzystać z bezpłatnych badań, porad i konsultacji medycznych.

W godzinach od 11.00 do 15.00 będzie można skorzystać z nieodpłatnych badań m.in. videodermatoskopem (w kierunku nowotworów skóry), EKG, ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru cholesterolu i glukozy czy tkanki tłuszczowej.

Ponadto lekarze udzielą konsultacji w zakresie oceny ryzyka zachorowań na choroby sercowo-naczyniowe. Chętnych przebadają też laryngolodzy, alergolodzy, urolodzy i okuliści. Mieszkańcy powiatu powyższej 50 roku życia będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.

Dodatkowo na terenie Szpitala Powiatowego w Puszczykowie czynne będą punkty informacyjne NFZ, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz punkt edukacyjny Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Porad udzieli również dietetyk. Na uczestników poza badaniami i poradami czekać będzie poczęstunek oraz konkursy z nagrodami.

Ponieważ „Biała sobota” od lat cieszy się ogromnym powodzeniem liczba miejsc jest ograniczona. Aby mieć pewność skorzystania z bezpłatnych badań, warto zarejestrować się już wcześniej. Zapisy rozpoczynają się od dziś, 13 sierpnia, pod numerem telefonu 61 84 18 822, 61 84 18 816, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00-15.00.

Użyte w artykule zdjęcia: M.Rutkowska-Kalisz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz