Bezpieczniej Nad Wierzbakiem

uwaga robotyRozpoczyna się budowa systemu sterowania ruchem na ul. Wojska Polskiego i Nad Wierzbakiem. Pierwsze prace związane z budową systemu sterowania ruchem rozpoczną się na wysokości ulic Niestachowskiej, Dojazd, Witosa i potrwają do 30 kwietnia 2010 r.

Od poniedziałku 8 marca rozpocznie się budowa systemu sterowania ruchem na ulicach Wojska Polskiego i Nad Wierzbakiem. Od ulicy Dojazd do Nad Wierzbakiem będzie funkcjonować ciąg ośmiu sygnalizacji świetlnych, które staną się elementem systemu sterowania ruchem. W skład systemy będą wchodzić pętle indukcyjne w jezdni i kamery wideodetekcji.
Sygnalizacja świetlna pojawi się również na wiadukcie dla poprawy bezpieczeństwa, bo jak wynika z analiz jest to miejsce szczególnie niebezpieczne, gdzie często dochodzi do kolizji drogowych.

Dodatkowo wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna u zbiegu ulic Nad Wierzbakiem, Małopolskiej, alei Wielkopolskiej. Nowe światła pojawią się również m.in. na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego, przy ulicy Śląskiej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz