POZnań

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych  Foto: KMP w Poznaniu

Policjanci z poznańskiej drogówki  oraz Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Poznań Wilda patrolowali ostatnio okolice przejazdów kolejowych. Zwracali ono uwagę na zachowania pieszych, rowerzystów i kierowców, które mogły być niebezpieczne. 

Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 184 pojazdy oraz ujawnili 86 wykroczeń, w tym osobę, która prowadziła pojazd pomimo cofniętych uprawnień do kierowania – informuje Marta Mróz z poznańskiej Policji.

Podczas całej akcji policjanci informowali i przypominali o tym, że kierowcy m. in. zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd muszą zachować szczególną ostrożność, a przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona.

Szkieły* przypominały także podczas kontroli, że nie można objeżdżać opuszczonych zapór czy wjeżdżać na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone.

Choć przepisy te są oczywiste i powinien je znać każdy kierowca, to dość często słyszymy o tym, że są one łamane. Niestety czasami z tragicznymi skutkami.

*szkieły – to w gwarze poznańskiej policjanci

Użyte w artykule zdjęcia: KMP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz