POZnań

Będzie kolejna Amerykańska Niedziela z Wolnym Targiem

Wolny Targ na Cytadeli - ta ostatnia niedziela...  Foto: Wolny Targ

Jeśli z jakiegoś powodu przeoczyliście pierwszą edycję Amerykańskiej Niedzieli na Golęcinie to właśnie nadarza się okazja, by to nadrobić. Wolny Targ powtarza wydarzenie z futbolem amerykańskim w roli głównej, choć atrakcji będzie znacznie więcej!

Na Poznaniaków czekać będzie także kilkanaście food trucków, namioty z jedzeniem, naturalnymi napojami, oraz piwem rzemieślniczym. Na gorący doping podczas meczu futbolu amerykańskiego liczą także zwodnicy drużyny Patrioci Poznań, którzy podejmować będą piłkarzy z Torunia. Tym bardziej, że poznańska drużyna przoduje w tabeli rozgrywek.

To właśnie zaproszenia ze strony Patriotów stało się inspiracją do zorganizowania amerykańskiej niedzieli na Golęcinie. Pierwsza edycja tego wydarzenia spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem poznaniaków.

Widok całych rodzin, z wózkami i psami, na trybunach, oraz zainteresowanie tą nadal nieznaną dyscypliną sportową sprawiły, że postanowiliśmy dalej towarzyszyć rozgrywkom naszej poznańskiej drużyny i zapewniać niecodzienną rozrywkę dla całych rodzin – mówi Magdalena Kosakowska, twórczyni Wolnego Targu.

Wszystko odbywać się będzie na terenie stadionu futbolowo-żużlowego położonego pomiędzy Sołaczem a Rusałką.

To właśnie tutaj zaparkują zjadą się food trucki, swoje stragany otworzą gastronomowie i cukiernicy, by oferować gościom to, co mają najlepszego. Na Wolnym Targu pojawi się w najbliższą niedzielę ponad 20 wystawców z daniami mięsnymi, ale też wegetariańskimi i wegańskimi.

Możemy spodziewać się klasycznych burgerów, amerykańskiego pastrami, kuchni japońskiej, hinduskiej, tradycyjnych frytek, pulled pork’ów, kuchni Fusion czy wrapów. Będzie też bogaty wybór ciast, koktajli owocowo-ziołowych, świeżo wyciskanych soków, lemoniad, lodów naturalnych, czy kaw parzonych przez baristów. Coś smacznego znajdą też miłośnicy piwa kraftowego.

Tradycyjnie już Wolnemu Targowi towarzyszyć będą liczne atrakcje – dodaje Magdalena Kosakowska – między innymi będzie można pomalować dziecku buzię, poznać zasady frisbee a w strefie sportowej poczuć się prawdziwym sportowcem.

Wolny Targ startuje już od 11:00 i potrwa do 19:00, a do godziny 16:00 odbędzie się nieodpłatne znakowanie rowerów, będzie też można skorzystać z atrakcji parku trampolinowego, gry plenerowej o nazwie Szachy Wikingów, strefy sportowej i zabaw dla całych rodzin. Pojawi się też po raz drugi patrol konny, który ostatnio zrobił furorę zwłaszcza wśród dzieci. Większość atrakcji, w tym mecz, będą wolne od opłat.

Mecz futbolu amerykańskiego Patrioci Poznań – Angels Toruń rozpocznie się o godzinie 14:00.

Zapraszamy na edycję Wolnego Targu American Sunday vol. 2, która odbędzie się na stadionie przy ulicy Warmińskiej w niedzielę (6.08).

Mecz wygrany przez poznaniaków 49:8

Użyte w artykule zdjęcia: Wolny Targ, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz