Antoninek

Będą zmiany na ul. Pustej?

Będą zmiany na ul. Pustej?  Foto: Google Street View

Ulicę Pustą dobrze znają mieszkańcy Antoninka oraz kierowcy, którzy skracają sobie nią drogę. Choć nie jest to nawet główna ulica na tym osiedlu, to w godzinach szczytu ruch na niej jest bardzo duży. Być może wkrótce się to zmieni, o co zabiegają mieszkańcy okolicznych domów.

Rozpoczęły się konsultacje, podczas których zbierane są opinie o planach i pomysły na organizację ruchu na ulicy Pustej. Zarząd Dróg Miejskich przygotował i przedstawił 4 koncepcje uspokojenia ruchu, wykorzystując odcinki dróg jednokierunkowych.

Dwie propozycje zakładają prowadzenie ruchu na całej ul. Pustej w jedną stronę,odpowiednio w dół od ul. Bożeny i w górę od ul. Sabiny – informuje Rada Osiedla Antoninek – Zieliniec – Kobylepole.

Przedstawiono również propozycje podzielenia ul. Pustej na dwa odcinki i prowadzenie na nich ruchu w przeciwnych kierunkach z wjazdem od ul. Bożeny i Sabiny a wyjazdem przez ul. Wiesławy i wjazd przez ul. Wiesławy i wyjazd w stronę ul. Bożeny i Sabiny.

Swoje pomysły podczas spotkania zgłosili także sami mieszkańcy. Chcieliby oni na przykład całkowitego ograniczenia wjazdu na ul. Pustą z obu stron bądź zamknięcia dla samochodów na odcinku ul. Ziemowita.

Propozycje te nie zostały jednak zaopiniowane ani przez ZDM, ani przez Miejskiego Inżyniera Ruchu, dlatego nie wiadomo, czy możliwa będzie ich realizacja – dodają przedstawiciele Rady Osiedla.

Mieszkańcy mogą jeszcze zgłaszać swoje opinie i pomysły do końca lipca.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Zauważyłem dzisiaj, że pojawiły się znaki zakazu wjazdu w ul. Pustą od ul. Bożeny.
    Ul. Pusta tym samym stała się jednokierunkowa od strony ul. Ludmiły.

    Samowolka? Decyzji ani informacji na stronie ZDM BIP nie ma.
    Napisałem już do ZDM , ciekawe jaka będzie odpowiedź.