Rataje

Będą zmiany na estakadzie katowickiej

Estakada katowicka  Foto: ZDM

Estakada katowicka Foto: ZDMO tym, że estakada katowicka wymaga pilnego remontu, nie trzeba nikogo przekonywać. W najbliższy wtorek po porannym szczycie komunikacyjnym wjazd na estakadę od Kórnika zostanie zamknięty. ZDM przywróci go dopiero późnym wieczorem, kiedy zmieni sposób wjazdu uniemożliwiający przejazd ciężarówkom i autobusom.

Ograniczenia tonażowe na estakadzie katowickiej obowiązują od stycznia 2012 r. – początkowo było to 10 ton, a od grudnia 2013 r. – 3,5 tony. Pomimo znakowania nadal część kierowców nie stosuje się do obowiązującego oznakowania, co w konsekwencji przyczynia się do szybszej degradację trasy.

Zgodnie z decyzją Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o „skutecznym zabezpieczeniu przed wjazdem na obiekt pojazdów o ciężarze całkowitym powyżej 3,5 t” na przełomie maja i czerwca, na południowej nitce estakady Katowickiej powstały zapory. Niestety spowolniły one ruch pojazdów w tym rejonie.

W najbliższy wtorek, 17 czerwca, po porannym szczycie komunikacyjnym, ok. godz. 10 nie będzie możliwy wjazd na estakadę katowicką dla pojazdów jadących od strony Kórnika w kierunku centrum miasta. Nie będzie możliwy również wjazd na obiekt łącznicą od ulicy Wiatracznej. Zakończenie prac przewidziane jest w godzinach późnowieczornych. W tym czasie drogowcy przystąpią do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu, które mają na celu usprawnienie ruchu i wyeliminowanie wjazdu na estakadę katowicką pojazdów ciężarowych i autobusów.

Na ulicy Krzywoustego (od strony Kórnika) ustawione zostaną dodatkowe elementy pozwalające na poprowadzenie ruchu dwoma pasami. Przyjęte rozwiązania mają usprawnić ruchu w tym miejscu. Zapory drogowe ustawione zostaną za wiaduktem nad ulicą Chartowo, co spowoduje uniemożliwienie wjazdu samochodom ciężarowym i autobusom na estakadę, również od ulicy Wiatracznej.

W trakcie prac drogowych kierowcy będą korzystać z objazdu ulicami Wiatraczną – Inflancką – Piłsudskiego do ronda Rataje, który obowiązuje pojazdy ciężarowe.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz