K U L T U R A

Babi Targ – dla kobiet!

Babi Targ (11.05.2014) MTP  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Zbliża się kolejny Babi Targ w sieci pod hasłem WspieraMy kobiety. W ciągu kilkudniowej akcji, od 4 do 8 grudnia, która odbędzie się w grupie pod nazwą ‘Babi Targ w sieci’ na Facebooku, będą zbierane pieniądze na poznański oddział Centrum Praw Kobiet, które wspiera kobiety zagrożone i doświadczające przemocy.

Przełom listopada i grudnia to szczególny moment – w tym czasie na całym świecie odbywają się wydarzenia związane z Kampanią 16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć – informuje organizatorska akcji Joanna Stankiewicz i dodaje: każdy może się włączyć i wesprzeć kobiety! Wystarczy przejrzeć swoje szafy, wybierać nienoszone ubrania i wystawić je do sprzedaży!

Na co zostaną przeznaczone zebrane środki?

Poznański oddział Centrum Praw Kobiet działa od miesiąca, zapewniając kobietom i dzieciom, które doświadczyły przemocy: darmowe konsultacje prawne, psychologiczne, asystę sądową oraz wsparcie i zrozumienie.

Organizatorzy swoje działania zamierzają rozszerzyć m.in. o doradztwo zawodowe i coaching – konieczne dla budowanie drogi do niezależności, również finansowej oraz szkolenia edukacyjne – dla kobiet dotyczące ich praw oraz dla wszelakich instytucji np. dla policji. Centrum Praw Kobiet składa się z samych wolontariuszy: dziecięciu wolontariuszek pierwszego kontaktu, siedmiu prawniczek i jednego prawnika oraz pięciu psycholożek.


www.facebook.com/Babilad, www.instagram.com/babi_targ

Użyte w artykule zdjęcia: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz