K U L T U R A

Artur Andrus i „Cyniczne Córy Zurychu”

Artur Andrus  Foto: mat. prasowe

Artur Andrus Foto: mat. prasoweZapraszamy serdecznie na recital kabaretowy w wykonaniu Artura Andrusa, który odwiedzi nasze miasto już 4 maja.

Artur Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz i laureat konkursu “Mistrz Mowy Polskiej”. Na co dzień pełni rolę redaktora trójkowej “Akademii rozrywki”, to znany i lubiany konferansjer i komentator “Szkła kontaktowego”.

W czasie spotkań z publicznością Andrus mówi i śpiewa. Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia. Ale wszystkie powstały mniej więcej w tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu. Jeśli da się przy nich uśmiechnąć – cel zostanie osiągnięty. W piosenkach, wierszach, anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka” absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych lub mniej prawdopodobnych zjawiskach.

Na scenie, oprócz Artura Andrusa wystąpi również Wojciech Stec (fortepian, gitara), Łukasz Poprawski (saksofony, klarnet), Łukasz Borowiecki (kontrabas, akordeon) i Paweł Żejmo (perkusja).

Recital “Cyniczne córy Zurychu” odbędzie się 4 maja o godz. 19 w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz