Łazarz

Arena w remoncie

Arena w remoncie  Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Trwa kolejny etap modernizacji hali Arena. Odnowiona zostanie jedna z trybun, przebudowana będzie loża honorowa i powstanie nowa szatnia dla zawodników.

Do tej pory najbardziej widoczne, bo prowadzone na zewnątrz, były remonty charakterystycznych przypór stanowiących konstrukcję hali. Dwa lata temu naprawiono 6 najbardziej zniszczonych, w 2014 roku wyremontowano kolejne. Odnowiony został także parkiet. Łącznie prace te kosztowały blisko 970.000,00 złotych.

Arena w remoncie

Na kolejny, rozpoczęty już etap modernizacji hali Arena przeznaczono ponad 1.100.000,00 złotych. Tym razem wyremontowana i przebudowana zostanie loża honorowa, w której zmieni się liczba i układ miejsc. Odnowiona będzie także cała trybuna C oraz wszystkie szatnie zawodników.

Będziemy remontować wszystkie szatnie, wymieniać oświetlenie, trybuny i drzwi – tłumaczy Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – w związku z pracami Arena zostanie zamknięta praktycznie na całe wakacje.

Przy okazji tego etapu prac przybędzie dodatkowa, piąta szatnia, która powstanie w miejscu sauny. Ponadto wyremontowane zostanie oświetlenie i instalacja elektryczna. Dzięki temu ma nie dochodzić do kolejnych awarii prądu, takich choćby jak podczas Superpucharu Polski w siatkówce w październiku 2013 roku.

Prace w Arenie mają zakończyć się 11 września. Do tego czasu nie będą odbywać się tutaj żadne imprezy.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Arena w remoncie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz