K U L T U R A

Antywalentynkowa Noc Horrorów!

Walentynki to dla wielu pretekst do miłosnych wyznań i romantycznego spotkania we dwoje. Dla innych jednak to zbyt duża dawka uczuć. To właśnie z myślą o nich od kilku lat organizowana jest kinowa noc antywalentynkowa z horrorami.

ENEMEF: Noc Horrorów – Antywalentynki to już coroczna tradycja fanów mrocznej strony kina – wyjaśnia Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe – tuż po przepełnionych różem, słodkościami i filmami o miłości Walentynkach w kinie spotkają się fani mocnych wrażeń, aby przez całą noc celebrować swoje święto, czyli Antywalentynki!

Tej nocy na ekranach pojawią się cztery mrożące krew w żyłach filmy, które zadebiutowały w Polsce w ostatnich tygodniach. Nie zatem zabraknie tajemnic, demonów, potworów, psychotycznych postaci i makabrycznych scen. Atmosfera tajemnic i strachu będzie gęstniała z każdą minutą i wystawi nerwy widzów na poważną próbę.

Podczas nocy z piątku na sobotę zobaczymy tajemniczy Winchester. Dom duchów i to tydzień po premierze, niepokojąca Tajemnica Marrowbone, i będzie to pokaz specjalny, tylko na ENEMEFie! Oprócz tego wyświetlony zostanie makabryczny Escape room oraz trzymający w napięciu Redwood.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 28,00 do 37,00 zł.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc Horrorów – Antywalentynki zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 16 lutego od godziny 22:00. Mamy dla was podwójne zaproszenia!

Pytanie: Panią Winchester w filmie Winchester. Dom duchów gra Hellen Mirren. Grała ona w innym filmie właścicielkę restauracji restaurację z gwiazdką Michelin i była za tę rolę nominowana do nagrody Złotego Globu – jaki był jego tytuł?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@lepszyPOZNAN.pl. Czekamy do środy do godziny 19:00. Skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Winchester. Dom duchów – Mrożący krew w żyłach horror inspirowany prawdziwymi wydarzeniami w najsłynniejszym nawiedzonym domu w historii. Sarah Winchester pogrążona w żałobie po utracie męża i syna oddala się od codziennego życia. Jej rodzinę nawiedzają duchy osób, które zginęły z karabinu Winchester – słynnej broni skonstruowanej przez męża. Aby się bronić przed demonami, kobieta zleca budowę niezwykłej rezydencji z mnóstwem pokoi oraz korytarzy i schodów prowadzących donikąd, która ma być pułapką na nękające ją byty. Rodzina wdowy jest zaniepokojona jej stanem psychicznym, jednak okazuje się, że kobieta wcale nie oszalała… Wciągająca i przerażająca historia o mrocznej posiadłości pełnej labiryntów, tajemnic i duchów.

Tajemnica Marrowbone – Tajemniczy i trzymający w napięciu horror scenarzysty “Sierocińca” oraz producentów “Labiryntu fauna” i “Siedmiu minut po północy”. Rose wraz z dziećmi ucieka od przeszłości w Wielkiej Brytanii i znajduje schronienie w odziedziczonym domu w Ameryce. Wkrótce kobieta umiera wskutek ciężkiej choroby. Dzieci chcąc pozostać razem postanawiają zachować śmierć matki w tajemnicy do momentu uzyskania wieku 21 lat przez najstarszego z nich – Jacka. Okazuje się, że dom poza rodzeństwem kryje jeszcze jednego mieszkańca, którym jest złowrogi duch. Jak długo uda mi się utrzymać sekret i jak poradzą sobie z nękającą ich tajemniczą obecnością? Mroczna opowieść, wypełniona ciężką atmosferą niepokoju, w której nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji.

Escape room – Przerażający film nawiązujący do klasyki horroru – legendarnej serii “Piła”. Grupa przyjaciół świętuje urodziny jednego z nich wynajmując tajemniczy escape room, o którym krążą dziwne, napawające lękiem opowieści. Na miejscu zostają rozdzieleni i trafiają do różnych pomieszczeń. To, co początkowo uznają za żart wkrótce przeistacza się w prawdziwy koszmar. Okazuje się, że mają godzinę, aby wydostać się z zagadkowego labiryntu i tym samym ocalić swoje życie. Czeka na nich szereg makabrycznych łamigłówek i odkrycie tożsamości osoby, która ich uwięziła. Trzymający w ciągłym napięciu film ukazujący jak makabryczny może okazać się finał dobrej zabawy.

Redwood – Wbijający w fotel dreszczowiec ukazujący przerażające tajemnice lasu po zachodzie słońca. Zdjęcia filmu zrealizowano na trenie Polski – w Karkonoszach. Chory na białaczkę Josh dowiaduje się, że wśród dzikiej przyrody parku narodowego “Red Wood” kryje się bestia posiadająca nadprzyrodzoną, uzdrowicielską moc, jednak ceną za zdrowie ma być życie ukochanej osoby. Chłopak wyrusza na camping w towarzystwie Beth. Mimo przestrogi strażnika parku, para zbacza ze szlaku i w efekcie staje twarzą w twarz z najmroczniejszym obliczem lasu. Po tym filmie spacery po lesie już nigdy nie będą takie same!

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz