Skoki

Antyterroryści zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

Poznaniak poszukiwany listem gończym za przestępstwa przeciwko zdrowiu i obyczajności seksualnej jest już w rękach Policji. Do zatrzymania doszło na terenie gminy Skoki nad ranem.

Poszukiwany mężczyzna to 49-letni mieszkaniec Poznania. Został skazany w 2016 roku na rok więzienia za przestępstwa przeciwko zdrowiu i obyczajności seksualnej. Ponieważ nie zgłosił się do więzienia wystawiony został za nim list gończy. Sprawę przejęli policjanci z Wydziału Kryminalnego poznańskiej Policji. Szybko ustalili, że poszukiwany nie przebywa w Poznaniu. Tropy prowadziły do Gminy Skoki.

Ustalenia operacyjne się potwierdziły – informuje Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji – ze względu konieczność zabezpieczenia dużego terenu, na którym znajdowała się posesja oraz fakt, że ma tam przebywać kilka agresywnych psów, w zatrzymaniu brał udział poznański Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji.

Akcja zatrzymania rozpoczęła się w czwartek (31.08) kilka minut po godzinie 6:00. Policjanci weszli do domu, w którym rzeczywiście przebywał 49-latek. Został zatrzymany.

Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy i nie stawiał oporu – dodaje Maciej Święcichowski – trafił do Aresztu Śledczego w Poznaniu gdzie będzie odbywał wcześniej zasądzoną karę.

Użyte w artykule zdjęcia: KWP w Poznaniu

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • bo karę orzeka się adekwatnie do konkretnego przestępstwa i nie może być wyższa niż przepisy przewidują. Ja mogę być groźny ale za przejechanie na czerwonym chyba 25 lat nie mogłbym dostać