Antoninek

Antoninek dla chorego Eryka

Antoninek dla chorego Eryka  Foto:

Eryk to uczeń gimnazjum w Antoninku, który walczy z nowotworem. Wspomóc go może lek, który niestety jest bardzo drogi. Pomóc chcą mu między innymi mieszkańcy tego osiedla, uczniowie, rodzice i nauczyciele z tutejszej szkoły organizując szereg wydarzeń połączonych ze zbiórką bejmów.

Eryk ma 16 lat, a z chorobą walczy dzielnie od 8, właśnie wtedy stwierdzono, że zaczęła go atakować ostra białaczka/chłoniak limfoblastyczny pre B. Obecnie chłopiec przechodzi cykl chemioterapii, walczy o każdy oddech. Wkrótce będzie przygotowywany do przeszczepu szpiku. Został zakwalifikowany również do leczenia biologicznego przeciwciałami Blinatumomabu. To jego, ale także jego najbliższych ostatnia szansa! Niestety lek nie jest refundowany, a pierwsze  dwa cykle kosztują ponad 600.000 złotych!

To kwota, która mnie przeraża, ale wiem, że muszę zrobić wszystko, by Eryk mógł wykorzystać szansę na życie – mówi mama Eryka – chciałabym, żeby wyzdrowiał, skończył szkołę, rozwijał pasję, zakochał się… Jeśli nie podejmiemy walki, to wszystko przekreśli śmierć.

Pomóc Erykowi starają się uczniowie z jego szkoły, ale też niemal cała społeczność Antoninka. Od jakiegoś czasu prowadzone są na Facebooku licytacje różnych przedmiotów przekazanych m. in. przez mieszkańców tego osiedla. Wystarczy wyszukać grupę Licytacje dla Eryka, by wziąć w nich udział. Na terenie szkoły, w której uczy się Eryk, odbywały się też inne akcje charytatywne.

Kolejna odbędzie się w Szkole Podstawowej nr. 46 przy ulicy Inowrocławskiej już w niedzielę (14.01) od 14:00 do 18:00.

Ramowy program tego wydarzenia znajdziecie poniżej. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Oprócz warsztatów, pokazów czy muzyki na żywo, będzie też m. in. wata cukrowa czy popcorn. Będą jednak przede wszystkim licytacje i zbiórka bejmów na leki dla Eryka.

Do końca stycznia trzeba zebrać aż 650.000,00 złotych. Zbiórka prowadzona jest także poprzez serwis sięPomaga. Jeśli chcesz się przyłączyć wpłacając nawet niewielką kwotę kliknij tutaj, by przejść na stronę. Do tej chwili poznaniacy przekazali poprzez ten serwis na pomoc dla Eryka 163.251 złotych (stan sobotę, godzinę 11:30). Czasu zostało niewiele, a liczy się każda złotówka.

Kolejnymi elementami całej akcji będą Koncert Kolęd i Pastorałek w kościele w Antoninku (19.01) oraz XII Charytatywny Bieg Z Maltańskim Światełkiem Drużyny Szpiku nad Maltą (20.01).

14:10 – koncert Git Music Project

14:30 – licytacje

14:40 – koncert Tequila Band

14:00 – 17:00 – warsztaty dekorowania ciastek, warsztaty plastyczne

15:00 – Odlotowe Animacje dla dzieci, Zumba z Dorotą Dziedzic

16:00 – licytacje

16:15 – warsztaty taneczne, malowanie twarzy

17:00 – Swarzędzcy Kibole dla Eryka

17:15 – dyskoteka międzypokoleniowa.

Atrakcji tego dnia dla wszystkich chcących wesprzeć zbiórkę dla Eryka będzie więcej.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz