POZnań

Animator: Wallace & Gromit i nocne kino dla dorosłych

Festiwal Animator - klub festiwalowy  Foto: kpictures.pl / Festiwal Animator / materiały prasowe

11. Animator Festiwal jest już na półmetku. Przed widzami kolejne festiwalowe pokazy, warsztaty i wydarzenia specjalne! Dziś w ramach projekcji kinematografii narodowej zaprezentowana zostanie animacja holenderska, wybrana dla polskich widzów przez gościa festiwalu Gerbena Schermera.

Dziś zobaczyć będzie można m.in. Aardman Shorts i kultową animację pełnometrażową Wallace & Gromit: Klątwa Królika. Wieczorem w Klubie festiwalowym zagra Jan Emil Młynarski SOLO, a w kinie nocnym kolejny serial animowany dla dorosłych: Super Science Friends z Kanady.

W środę odbędą się kolejne projekcje kinematografii narodowej. W ramach cyklu odbędzie się reptrospektywa Gerrita van Dijka. Na 18:00 Animator zaprasza do CK Zamek na pokaz filmów z muzyką Krzysztofa Knittla. W środę odbędzie się także pokaz najlepszych filmów z MFFA w Annecy z wprowadzeniem Yvesa Nougarède’a.

Wieczorem w Klubie festiwalowym Animowani Beatlesi – koncert zespołu The Fruitcakes do animacji projektu Roberta Turło i studentów gdańskiej ASP. Po koncercie jak co wieczór kino nocne – seriale animowane dla dorosłych. Tym razem polska produkcja Wilq Superbohater.

Użyte w artykule zdjęcia: Festiwal Animator / materiały prasowe, kpictures.pl / Festiwal Animator / materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • świetny czas w klubie festiwalowym, dobry pomysł z namiotem przy Fredry