K U L T U R A

Animator – ostatnie seanse dla najmłodszych

motyw Festiwalu Animator 2011  Foto: Animator 2011

motyw Festiwalu Animator 2011 Foto: Animator 2011Festiwal Animator 2011 powoli niestety dobiega końca. Również najmłodsi miłośnicy kina mają przed sobą jeszcze tylko kilka seansów w kinie Apollo.

Przedostatni dzień festiwalowy rozpoczęła poranna projekcja w ramach wakacyjnej podróży w krainę animacji. W wypełnionym do ostatniego miejsca kinie zobaczyliśmy zabawne perypetie dwóch przyjaciół. Bardzo nietypowych przyjaciół. Starszy Pettson, który od czasu do czasu skonstruuje jakieś dziwne urządzenie, przyjaźni się z małym Findusem. Kotkiem, który mówi i nosi śmieszne spodnie. Pojawiły się także grające na trąbach kury, dobre duszki i lekko zwariowana wokalistka, która ma dość wielkich scen. Były zatem wszystkie składniki, by stworzyć kolorową, zabawną historię, która bardzo spodobała się dzieciom. Niestety nie będzie już możliwości obejrzenia tego filmu podczas tegorocznego festiwalu.

Dzisiaj będzie można zobaczyć jeden z ciekawszych filmów tegorocznego festiwalu – Kuki powraca. Środowy seans w kinie Apollo będzie pokazem specjalnym, podczas którego zobaczymy nie tylko przygody zagubionej przytulanki Kuki, ale będziemy mieli możliwość porozmawiania z reżyserem tego filmu Janem Sverakiem. Początek o godzinie 16:00.

Czwartek będzie niestety ostatnim już przystankiem w tej filmowej podróży. Przed południem dzieci będą mogły wspólnie przeżywać przygody wesołej dziewczynki o imieniu Koko. Czy wszystkie niezwykłe historie, które przeżyła wydarzyły się naprawdę? Może były tylko wytworem jej wyobraźni? Może były po prostu snem? Jedno jest pewne, że warto je zobaczyć, choć chwilami na ekranie pojawiają się demony i inne mało przyjazne duszki. Obserwując podczas wcześniejszych pokazów tego filmu reakcje najmłodszej publiczności, film bardzo im się podobał. Spodoba się także ich rodzicom. Film wyświetlony będzie w kinie Apollo o godzinie 10:30.

Ostatnim seansem będzie zestaw krótkich bajek ze Szwecji, który będzie można zobaczyć w czwartek również w kinie Apollo o godzinie 13:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz