Aglomeracja K U L T U R A

Animal Friendly Tour, czyli muzycy na pomoc zwierzętom

Animal Friendly Tour - Stowarzyszenie Otwarte Klatki  Foto: mat. prasowe

Animal Friendly Tour - Stowarzyszenie Otwarte Klatki Foto: mat. prasoweWystępy kapel sceny niezależnej, wykłady oraz bufet z wegetariańskimi i wegańskimi smakołykami – tak w skrócie wygląda program akcji „Animal Friendly”, która w niedzielę odbędzie się Pod Minogą. To pierwsze w naszym mieście wydarzenie łączące muzykę z działaniami dotyczącymi ochrony zwierząt, organizatorzy chcą, by stała się ona wydarzeniem cyklicznym.

Poznań jest miastem, któremu nieobojętny jest los zwierząt. Na początku listopada w stolicy Wielkopolski odbył się marsz przeciwko znęcaniu się nad zwierzętami, szczególnie w akcji chodziło o naszych małych domowników – koty i psy. O inicjatywie pisaliśmy tutaj.

Publikujemy zdjęcia i filmy pochodzące z prowadzonych przez nas śledztw. Pokazujemy nieetyczne i okrutne traktowanie zwierząt na polskich fermach. Propagujemy dietę roślinną, jako jedną z metod walki z wyzyskiem zwierząt.” – piszą organizatorzy przedsięwzięcia.

Celem Stowarzyszenia jest również uświadomienie społeczeństwa, jak kiepską decyzją jest kupno płaszcza z prawdziwego futra.
Kilka tygodni temu opublikowaliśmy zdjęcia i filmy z fermy lisów w Karskach, przeprowadziliśmy tam interwencję z udziałem policji i inspektora weterynarii i złożyliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Chcemy, aby ta ferma została zamknięta. Niech to będzie dobry przykład tego co stanie się z 800 fermami futrzarskimi w Polsce” – mówi Paweł Rawicki z Otwartych Klatek.

W tę niedzielę odbędzie się koncert zespołów, które są mocno zaangażowane w chęć pomocy naszych braci mniejszych, szczególnie jeśli chodzi o zwierzęta hodowlane. W Poznaniu, podczas trasy Animal Friendly Tour wystąpią wykonawcy będący wegetarianami lub weganami – mowa tu o zespołach Cymeon X, Goverment Flu, Icon of Evil oraz Thugxlife. Cała akcja ma na celu wsparcie Stowarzyszenia Otwarte Klatki, które od lat przekazuje opinii publicznej, jak wygląda chów i hodowla zwierząt w Polsce.

Oprócz koncertów, Pod Minogą odbędą się dwa wykłady. Pierwszy z nich pt. „Wyzwolenie zwierząt dzieje się na naszych oczach – razem tworzymy historię” poprowadzi Paweł Rawicki ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Gospodarzem drugiego, dotyczącego relacji diety wegetariańskiej i uprawiania sportu, będzie Dominik Włodarkiewicz, niedawny wokalista Cymeona X, a obecnie regularny biegacz. Opowie m.in. o tym skąd brać siłę nie jedząc mięsa i osiągać doskonałe wyniku w sporcie.

Zysk z trasy Animal Friendly zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Kiedy: 30.11.2014 (niedziela), początek od godz. 18:00
Gdzie: Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
Ceny biletów: 20-30 zł (wedle uznania)

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz