POZnań

Allerogal świętomarciński przez www

Rogale świętomarcińskie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Rogale świętomarcińskie po raz kolejny można kupić przez internet. Wystarczy złożyć zamówienie na stronie wwwaby w ciągu 24 godzin otrzymać świeży, poznański wypiek. Akcja ma wymiar charytatywny – każda złotówka z zakupionego rogala trafi na konto Drużyny Szpiku.

Rogale się pieką

Rogal świętomarciński to słodki obiekt pożądania, nie tylko wśród poznaniaków. Od kiedy rogale można kupić przez internet zajada się nimi cały kraj, a nawet wysyłane są za granicę

Rogale Świętomarcińskie jeszcze kilka lat temu były znane tylko w Wielkopolsce, dziś to najlepszy poznański towar eksportowy. Tylko w ubiegłym roku w ramach akcji Allerogal sprzedaliśmy 12,5 tys. sztuk a nasze wypieki trafiły do takich odległych zakątków świata jak Dubaj, Wietnam czy Chiny – mówi Krzysztof Śpiewek, manager CSR Allegro. – To niepowtarzalna okazja do promocji miasta i jego tradycji ale nie tylko. Po raz kolejny łączymy przyjemne z pożytecznym i wspólnie z partnerami akcji przekazujemy 1 zł z każdego kupionego rogala na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Drużyny Szpiku – dodaje.

Rogale posiadają sertyfikat Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego. Każde zamówienie pakowane jest w specjalny pergaminowy woreczek oraz kartonowe pudełko. Dzięki temu wypieki na długo zachowują swój apetyczny aromat i tradycyjny smak.

Akcja „Allerogal” potrwa do 30 listopada, jej współorganizatorem jest i Miasto  Poznań. Słodkości można zamawiać na stronie: http://allerogal.allegro.pl/

Skąd się wzięła rogalowa tradycja?

Legenda głosi, że św. Marcin znany z dobroci i pomocy najuboższym zgubił podkowę, gdy na swoim białym koniu odwiedzał wiernych.

Zgubę znalazł piekarz, upiekł ciastka w jej kształcie i wzorem patrona rozdał je potrzebującym. W 1891 r. proboszcz parafii pw. św. Marcina wezwał wiernych do naśladowania patrona. Dzięki temu tradycją i smakiem świętomarcińskich rogali możemy się cieszyć już ponad 100 lat.

Rogale Świętomarcińskie

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1, , lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz