K U L T U R A

“777” wejdź do teatru….

777 - Republika Usta Usta  Foto: materiały prasowe

Spektakl „777” teatru Usta Usta Republika poznaniacy mogli oglądać w 2007 roku i tak jak inne przedstawienia reżysera Wojciecha Wińskiego, wzbudzał spore zainteresowanie. Projekty Wińskiego wymagają od widzów aktywności, czynnego uczestniczenia w teatralnych wątkach. Wersję 2.0, tym razem interaktywną będzie można zobaczyć 16,17 i 18 sierpnia przez komunikator zoom.

Niektórzy twierdzą, że organizacja 777 nigdy nie istniała i istnieć nie będzie. Inni, którym udało się przedostać do prowadzonego przez nią, tajemniczego kasyna, utrzymują, że nigdy, przenigdy tego spotkania nie zapomną. W opuszczonej fabryce, podziemnym parkingu, doskonale znanej miejskiej instytucji albo właśnie w sieci tuż po zmroku otwiera swe podwoje jaskinia hazardu. Przy skąpo oświetlonych stołach rozpoczyna się gra o wszystko. Śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie organizacji 777 i zmierzą się z szatańskimi sztuczkami jej wysłanników, wiele mogą zyskać. Warto, by przekraczając próg kasyna, pamiętali jednak o jednej, podstawowej zasadzie. Z raz rozpoczętej gry, pod żadnym pozorem nie można się już wycofać.

Spektakl „777” (wersja 2.0) to kolejna odsłona teatru w sieci w wykonaniu Usta Usta Republika. Poprzedzająca go „Ambasada 2.0” otrzymała wyróżnienie w konkursie „Kultura na wynos”, nagradzającym najciekawsze inicjatywy artystyczne zorganizowane w czasach tzw. zamrożenia. Została też nominowana w poznańskim plebiscycie na Wydarzenie kulturalne online minionego sezonu jako spektakl-eksperyment, kształtujący się z pomocą widzów, traktujący kwarantannę jako możliwość, a nie ograniczenie. Projekt łączący obie internetowe premiery stanowi część obchodów jubileuszu istnienia grupy i jest realizowany w ramach programu „Kultura w sieci”.

„777” / Teatr Usta Usta Republika – 16, 17, 18 października (późne godziny wieczorne). Bezpłatne wydarzenie online. Rejestracja uczestników: www.tlustalangusta.pl/777

Udział w spektaklu „777” jest bezpłatny. Aby w nim uczestniczyć, należy mieć zainstalowaną aplikację zoom i zarejestrować się na stronie www.tlustalangusta.pl/777.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz