K U L T U R A

7 Wspaniałych: Spięty

Spięty  Foto: materiały prasowe / CK Zamek

Centrum Kultury Zamek na wakacje przygotował „szczęśliwą siódemkę” – cykl siedmiu koncertów, który każdy może interpretować na swój sposób. Trudno będzie je sklasyfikować gatunkowo, bo wszyscy wykonawcy swobodnie łączą różne style muzyczne – rock, rap, elektronikę, jazz i folk. Usłyszymy muzyków dobrze znanych z zamkowych scen, ale ich nowe wcielenia i premierowe programy. Trzecim z kolei artystą, który zaprezentuje się na scenie jest Spięty. Koncert odbędzie się na Dziedzińcu Zamkowym w środę 28 lipca o godzinie 19:30.

Przy okazji tegorocznych koncertów na Dziedzińcu Zamkowym organizatorzy będą wspierali Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej Hospicjum Domowe, które w ramach swojej działalności zbiera aktualnie środki na wyposażenie pierwszego w Wielkopolsce, wyjątkowego stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych PrzyStań.

Spięty, czyli Hubert Dobaczewski, lider i gitarzysta zespołu Lao Che. Wspólnie z zespołem nagrał 7 płyt. W zeszłym roku wydał druga solową płytę pod tytułem „Black Mental”. Kwintesencją najnowszej płyty artysty, jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno.
Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.

Zespół wystąpi w składzie:
Spięty – wokal, gitara
Bartek Kapsa – perkusja, sampler
Mikołaj Zieliński – bas, klawisze
Patryk Kraśniewski – klawisze

Spięty – „Black Mental”

Dziedziniec Zamkowy
środa, 28 lipca, godzina 19:30

bilety w cenie 80 zł

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / CK Zamek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz