POZnań

50 Super Bowl z Patriotami

50 Superbowl z Patriotami Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ci wszyscy, którzy wczorajszą noc spędzili oglądając najważniejsze spotkanie ligi NFL – spotkanie między Carolina Panthers, a Denver Broncos mogą być dzisiaj lekko niewyspani.

Futbol amerykański, nie jest w Polsce popularny, ale to głównie przez brak znajomości zasad tej gry. Dzięki nocy spędzonej z zawodnikami Patriotów Poznań, można było poznać jej zasady oglądając finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi NFL.

Pięćdziesiąty finał został rozegrany 7 lutego 2016 roku na stadionie Levi’s Stadium w Santa Clara w Kalifornii. Jest to miejsce rozgrywania domowych spotkań drużyn San Francisco 49ers. Zanim rozpoczęła się transmisja zawodnicy i goście, którzy przyszli do klubu wzięli udział w Pierwszym Turnieju Madden NFL rozgrywanym na konsolach. Wygrał je Seba i jego zespół Dallas Cowboys.

Super Bowl jest nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także kulturalno-rozrywkowym. W przerwie finału, ma miejsce koncert muzyczny, a udział w nim uważany jest za wyróżnienie dla artysty. Hymn Stanów Zjednoczonych przed meczem zaśpiewa Lady Gaga, a w przerwie meczu na stadionie wystąpili Coldplay z Beyoncé oraz Bruno Mars.

Trofeum, o które toczy się walka, to Vince Lombardi Trophy, od nazwiska trenera zespołu Green Bay Packers, pierwszego zespołu, który zdobył mistrzostwo. Corocznie też najlepszy zawodnik meczu zdobywa laur MVP (Most Valuable Player), od 1990 roku nazwany Pete Rozelle Trophy od nazwiska wieloletniego prezesa ligi NFL zmarłego w 1996 roku. Jedynym graczem, który trzykrotnie zdobył to wyróżnienie, był Joe Montana, rozgrywający San Francisco 49ers, który był MVP XVI, XIX i XXIV Super Bowl.

Pięćdziesiąty finał o mistrzostwo zawodowej ligi futbolu amerykańskiego NFL wygrał zespół Denver Broncos 7:16.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz