Sport

Walka o pierwsze hokejowe punkty!

Międzynarodowy turniej hokeja na lodzie U18 (Polska - Ukraina)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W najbliższy weekend Hokej Poznań rozegra na Lodowisku Chwiałka kolejne mecze o mistrzostwo I ligi. Zapowiada się ciekawe widowisko bo UKH Dębica to zespół na podobnym poziomie sportowym co poznańska drużyna. Apetyt na pierwsze punkty zdobyte I lidze jest duży.

II liga hokeja na lodzie: Hokej Poznań- SKH Mad Dogs Sopot

Poznaniacy w miniony weekend rozegrali ciężkie mecze z Zagłębiem Sosnowiec. W pierwszym, sobotnim ulegli wysoko 7:0, w niedzielę również ponieśli porażkę, ale mniejszą ilością bramek 6:3.

Zagłębie postawiło wysoko poprzeczkę. Dysponując zawodnikami, którzy w poprzednim sezonie grali w ekstralidze, karcili za wszystkie błędy poznańskiego zespołu. Jednak w drugim meczu wynik 6:3 jest pozytywnym sygnałem że zespół podjął walkę i mimo dużej przewagi sosnowiczan trenerzy znaleźli sposób na zdobycie trzech bramek.

Kolejne mecze – z UKH Dębica odbędą się w sobotę 19 listopada o godzinie 17.00 a w niedzielę 20 listopada, o godzinie 15.00. Wstęp jest bezpłatny.

Przed meczami klub zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na zajęcia sportowe prowadzone przez hokeistów. Na czas treningów młodzi zawodnicy otrzymują łyżwy i cały niezbędny osprzęt.

Międzynarodowy turniej hokeja na lodzie U18 (Polska - Ukraina)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz