Sport

Poznań Open częścią Lotos PZT Polish Tour

Jaume Munar (ESP) vs Jerzy Janowicz (POL) - Poznań Open 2017 -  Foto: Pawel Rychter
Jaume Munar (ESP) vs Jerzy Janowicz (POL) - Poznań Open 2017 - 18.07.2017 r.

Tegoroczna edycja międzynarodowego turnieju tenisowego Poznań Open ponownie będzie częścią cyklu turniejów Lotos PZT Polish Tour. Tym samym impreza rozgrywana na kortach Parku Tenisowego Olimpia po raz drugi wejdzie w skład projektu realizowanego przez Polski Związek Tenisowy oraz Grupę Lotos.

Cykl Lotos PZT Polish Tour organizowany jest od 2019 roku, a w jego skład wchodzą organizowane w całej Polsce turnieje tenisowe, na których występują zawodnicy i zawodniczki zarówno z kraju jak i z zagranicy. Głównymi założeniami przedsięwzięcia są pomoc w rozwoju poszczególnych imprez tenisowych w Polsce, a także popularyzacja dyscypliny w całym kraju. Dzięki wsparciu ze strony Grupy Lotos oraz innych sponsorów cyklu organizatorzy imprez wchodzących mogą co roku zwiększać pulę nagród oraz zapraszać coraz lepszych zawodników. Z kolei najbardziej utalentowani tenisiści z kraju mogą dzięki temu stale rozwijać swoje umiejętności, ponadto dostają również niepowtarzalną szansę zaprezentowania się na tle bardziej doświadczonych kolegów.

Lotos PZT Polish Tour z roku na rok coraz szybciej się rozwija i nie przeszkadza mu w tym nawet pandemia, przez którą w zeszłym roku na turniejach w Polsce nie mogli się zaprezentować tenisiści zagraniczni. W zamian za to na wchodzących w skład cyklu imprezach mogliśmy jednak oglądać czołowych polskich zawodników, na czele z Hubertem Hurkaczem, Kamilem Majchrzakiem oraz Magdaleną Fręch. Jedna z nich zresztą odbyła się również w Poznaniu – na kortach w lasku golęcińskim. W tym roku, dzięki poluzowaniu przepisów sanitarnych, na kortach w całej Polsce znowu będziemy mogli zobaczyć tenisistów z całego świata uczestniczących w imprezach ATP i WTA. Tegoroczna edycja Lotos PZT Polish Tour będzie jednak wyjątkowa również dlatego, że w tym roku stulecie istnienia obchodzi Polski Związek Tenisowy, współorganizujący całe przedsięwzięcie.

W tym roku w ramach cyklu odbędzie się aż trzynaście turniejów, w tym jedenaście w obsadzie międzynarodowej. Tegoroczną edycję zainaugurował organizowany w dniach 21-24 maja w Gdańsku turniej Narodowego Pucharu Polski, a oprócz tego w skład całej serii poza Poznań Open wchodzą jeszcze Wrocław World Cup (turnieje ITF 25 mężczyzn i kobiet), Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu, Kozerki Open (turnieje ITF 25 mężczyzn i kobiet), Memoriał Henryka Drzymalskiego w Bydgoszczy (ITF 25 kobiet), Uni-Logistic Gdynia Open (ITF 15 mężczyzn), Lotos Radom Cup (ITF 15 kobiet), Łódź Cup (ITF 15 mężczyzn), XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie – Talex Open, a także zamykający cykl Pekao Szczecin Open.

Poznań Open znów wchodzi w skład Lotos PZT Polish Tour. Do tej pory turniej organizowany na kortach Parku Tenisowego Olimpia niemal nieodłącznie towarzyszył całemu przedsięwzięciu. Warto przy tym dodać, że w 2019 roku Poznań Open rozpoczynał historyczną, pierwszą edycję. Wówczas zresztą na terenie Parku Tenisowego Olimpia zorganizowano konferencję prasową, inaugurującą cały projekt.

Użyte w artykule zdjęcia: Pawel Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz