K U L T U R A

Sorry Boys – Plener Promienista

Męskie Granie Poznań 2012 - na scenie Sorry Boys  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Zespół Sorry Boys wystąpi w Poznaniu w nowym miejscu koncertowym – Plener Promienista w sobotę, 12 czerwca o godzinie 20:00.

Jest to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Zespół wyróżnia charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – Bela Komoszyńska. Towarzyszą jej Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak.

Debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się w 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Ich ostatni album pt: „Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej.

Miłość to najważniejsze słowo świata. Kocham kochać. Na tej płycie jestem piewcą miłości jako Kobieta, jako Matka i Człowiek. Piosenki na nią pisałam w najszczęśliwszym okresie mojego życia. Kobiety, mężczyźni, nasza córka, miasto Warszawa to są bohaterowie, których znam, rozumiem i kocham.

Towarzyszyły mi zapachy Buddy, Biblii i Flamenco oraz filmowa trylogia miłosna Luci Guadagnino. “Miłość” jest najbardziej bezpośrednim z naszych albumów. Jeszcze nigdy moje życie prywatne i zawodowe nie było ze sobą tak nierozerwalnie związane, jak podczas powstawania tej płyty. Po raz pierwszy wszystkie teksty na płytę napisałam w języku polskim. Proces tworzenia muzyki i słów na “Miłość” był wyjątkowo natchniony i radosny. Chciałabym, że w ten sam sposób te piosenki odnalazły swoje miejsce w życiu słuchaczy. – opisuje najnowszą płytę Bela.

W albumie wybrzmiewają smyczki, etniczne cymbały, kalimba czy harfa. Tę nietypową orkiestrę prowadzą gitary i fortepian, a gościem specjalnym na płycie jest Kayah.

Wszystkie występy będą się odbywały zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Sorry Boys

Plener Promienista / Poznań
sobota, 12 czerwca, godzina 20:00
Bilety: 65 zł w przedsprzedaży, 80 zł w dniu koncertu

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz