POZnań

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Żeromskiego

Wizualizacja nowej części ul. św. Wawrzyńca  Foto: materiały prasowe

Prace związane z budową ul. św. Wawrzyńca na Jeżycach, na odcinku od skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Kościelną, wkraczają w kolejną fazę. Będzie ona wymagała zmian w organizacji ruchu w rejonie ulic Żeromskiego i Niestachowskiej.

Pierwsza – krótkotrwała – nastąpi w niedzielę, 11 kwietnia między 7.00 a 9.00. Utrudnienia związane będą z demontażem kabli wysokiego napięcia. Na czas tych czynności, ruch na skrzyżowaniu ul. Niestachowskiej, Żeromskiego i św. Wawrzyńca zostanie wstrzymany. Nie powinno to zająć więcej niż kilka minut.

Od nocy z poniedziałku na wtorek (z 12 na 13 kwietnia) kierowcy jadący ul. Żeromskiego – od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, na odcinku rozpoczynającym tuż za nim i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. św. Wawrzyńca – będą mogli korzystać tylko z dwóch pasów ruchu w kierunku ul. Niestachowskiej. Mie będzie również możliwy lewoskręt z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca. Dotychczasowy pas służący do tego będzie mógł być wykorzystany wyłącznie do jazdy na wprost.

Jednocześnie na południowej jezdni ul. św. Wawrzyńca, przed skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego, do dyspozycji kierowców będą trzy, a nie jak dotychczas cztery pasy ruchu – skrajny prawy służący do skrętu w stronę ul. Dąbrowskiego i dwa skrajne lewe – do skrętu w kierunku ul. Niestachowskiej. Na wcześniejszym odcinku ul. św. Wawrzyńca, w sąsiedztwie osiedla Botaniczna, rozpoczynać się będzie ograniczenie prędkości, początkowo do 50 km/h, a bliżej skrzyżowania – do 30 km/h.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz