Aglomeracja

Dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek

COVID  Foto: engin akyurt

Zakazujemy używania w sferach publicznych noszenia na twarzy szalików, kominów, bandan, chust i przyłbic; dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne – przekazał w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zakazujemy używania w sferach publicznych, w miejscach zamkniętych, ale i otwartych, wszędzie tam, gdzie spotykamy ludzi, noszenia na twarzy szalików, kominów, bandan, chust i przyłbic – oświadczył Andrusiewicz na konferencji prasowej.

Poinformował, że dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek, ale rekomendowane są maseczki chirurgiczne.

Konsultant krajowy w zakresie epidemiologii prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz dodała, że te maseczki, “które są w tej chwili dostępne – tak zwane jednorazowe – też są maseczkami, które można używać”.

Zaznaczyła, że kluczowe jest to, by mieć maseczkę, która prawidłowo zasłania twarz. “Trzymajmy się tego, ponieważ to jest gwarancja tego, że ta maseczka działa w sposób prawidłowy” – powiedziała Paradowska-Stankiewicz.

źródło: (PAP) ero/ par/

Użyte w artykule zdjęcia: engin akyurt

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Już widzę jak polscy Janusze i Grażyny będą przestrzegać tego żeby zasłaniać dokładnie twarz. Jak zwykle będą łazić z niezakrytym nosem. Na tym narodzie nigdy nie można polegać bo zawsze znajdzie drogę żeby robić coś “po swojemu”