POZnań Stare Miasto

Coraz bliżej końca budowy sali gimnastycznej na Piątkowie

budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej nr 68  Foto: materiały prasowe / PIM

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego zbliża się ku końcowi. To pierwszy etap rozbudowy tej placówki. Dzięki inwestycji jej powierzchnia użytkowa niemal się podwoi. Sama sala będzie mieć ponad 400 metrów kwadratowych.

Inwestowanie w szkolną bazę sportową i dydaktyczną to jeden z naszych priorytetów. W ten sposób poprawiamy warunki nauki dzieci i młodzieży oraz pracy dla nauczycieli. Dzięki rozbudowie szkoły na os. Jana III Sobieskiego, która w swojej ofercie ma klasy integracyjne i specjalne, uczniowie będą mogli korzystać nie tylko z nowej sali gimnastycznej, której bardzo tej placówce brakowało, ale też dodatkowych sal lekcyjnych oraz nowoczesnej biblioteki – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Zakończenie robót budowlanych planowane jest w drugiej połowie marca, natomiast na maj przewidziano  uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu.

W nowym gmachu zamontowano już wszystkie ścianki działowe, okna i część drzwi. Wewnątrz trwają prace wykończeniowe, a na zewnątrz wykonywana jest elewacja. Po zakończeniu prac wykończeniowych zamontowane zostaną urządzenia sanitarne, a w sali gimnastycznej pojawi się wyposażenie. Na zewnątrz, po zdjęciu rusztowań, rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem terenu, m.in. placu zabaw – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W trakcie robót usunięto wszystkie kolizje, a także wykonano przyłącza i instalacje na zewnątrz oraz wewnątrz nowego budynku. W pomieszczeniach piwnicznych istniejącej szkoły, po przebudowie węzła cieplnego, prowadzone są prace wykończeniowe. Klatka schodowa w starym budynku szkoły jest dostosowywana do połączenia z nową częścią – tak, aby spełniała wymagania przepisów przeciwpożarowych.

Na parterze nowego obiektu, oprócz sali gimnastycznej, powstaną m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), a także pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu. Na pierwszym piętrze mieścić się będą m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze. Teren w sąsiedztwie budynku zostanie zagospodarowany i obsadzony zielenią.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz