Lech zremisował z Zagłębiem

KKS Lech Poznań - Zagłebie Lubin  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań zremisował z Zagłębiem Lubin 0:0. Tak to spotkanie skomentowali przedstawiciele Kolejorza i Zagłębia.

Dariusz Żuraw, trener Lecha Poznań

Zagraliśmy słabiej pierwszą połowę spotkania, za wolno zmienialiśmy stronę, za mało było podań prostopadłych, było to za mało na dobrze zorganizowaną obronę Lubina. W drugiej części wyglądało to lepiej, ale zawsze zabrakło finalnego podania, wykończenia. Jest duży niedosyt, bo nie udało się zdobyć kolejny raz trzech punktów.

Jakub Kamiński, pomocnik Kolejorza

Trudno coś powiedzieć po takim meczu. W pierwszej połowie obie drużyny się sprawdzały, w drugiej Zagłębie było zamknięte, stało czasami na dwudziestym-dwudziestym piątym metrze i nie miało za wiele do powiedzenia. Nie przekładało się to jednak na sytuacje, wykreowaliśmy ich dziś za mało. Mieliśmy problem z tym, że rywale bardzo głęboko stali i skupili się na wybijaniu piłki w poszukiwaniu kontrataków. Jako Lech Poznań musimy takie mecze wygrywać.

Mickey Van Der Hart, bramkarz Lecha Poznań

Nie zaczęliśmy tego meczu w dobry sposób, a Zagłębiu udało się na jego początku stworzyć kilka okazji. Analizowaliśmy ich grę i wiedzieliśmy, że rywale nie będą chcieli tylko się bronić, ale ich sytuacje nie wynikały z zakładanego przez nich wysokiego pressingu lub dobrych akcji, a naszych błędów i niepotrzebnych strat piłki. W drugiej połowie Zagłębie głęboko się cofnęło i my posiadaliśmy piłkę, wymienialiśmy wiele podań, ale w pewnym momencie trzeba z nich wykreować okazję pod bramką i po prostu na nią uderzyć, a tego nam zabrakło. Jedynym pozytywnym aspektem tego meczu jest to, że nie straciliśmy gola, czyli mogę powiedzieć, że moja praca została wykonana dobrze.

Martin Ševela, trener Zagłębia Lubin

Myślę, że mieliśmy dobry początek meczu. Było widać w zespole pewność siebie, indywidualności, przygotowaliśmy dwie stuprocentowe szanse Samuela Mraza. Pod koniec pierwszej połowy nie pokryliśmy przeciwnika, kiedy Dani Ramirez zagrał głową. Druga część była w nogach Lecha Poznań – było dobre poruszanie, dobre poruszanie dobra rotacja pomocników. Mieliśmy swoją defensywną strategię, wiedzieliśmy o jakości przeciwnika, ale nasza taktyka się udała – zawodnicy grali dobrze, jesteśmy zadowoleni z tego punktu.

źródło: lechpoznan.pl