POZnań

Miasto wspiera młodzieżowe projekty

Sportowe inwestycje w szkołach  Foto: UMiG Szamotuły

Ruszyła IV edycja konkursu “Fundusz Samorządów Uczniowskich”, który umożliwia poznańskiej młodzieży uzyskanie środków na realizację własnych pomysłów. Aplikacje należy składać do 13 lutego.

Konkurs adresowany jest do uczniów i uczennic poznańskich szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wsparcie działań młodych osób zaangażowanych w rozwój swojej szkoły i w życie miasta.

Samorządy Uczniowskie, pod okiem opiekunów i przy wsparciu merytorycznym Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, uczą się pozyskiwać dofinansowanie na projekty związane np. z zainteresowaniami naukowymi, kształtowaniem postaw obywatelskich, wydarzeniami edukacyjno-kulturalnymi lub integracją.

To inicjatywa, która zachęca młodzież do wpływania na najbliższe otoczenie. Młodzi ludzie uczą się, jak rozpocząć działalność projektową – jak działać zespołowo i jak pozyskiwać środki na realizację swoich pomysłów. Z roku na rok zgłaszane projekty są coraz ciekawsze. Cieszymy się, że w zeszłym roku, kiedy z uwagi na pandemię uczniowie przebywali w szkołach tylko przez krótki czas, udało się zrealizować aż 30 projektów – mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.

Uczniowie będą mogli pozyskać do 2 tys. zł na projekt.  W przypadku zespołów szkół, będzie możliwość zgłoszenia jednego projektu przez każdy typ szkoły ponadpodstawowej, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu. Łącznie na realizację konkursu Miasto Poznań przeznaczy 70 tys. zł.

W dotychczasowych trzech edycjach konkursu szkoły zrealizowały 75 projektów. Dzięki środkom Miasta młodzież zorganizowała m.in. różnorodne warsztaty i projekty edukacyjne, wydarzenia sportowe oraz spotkania tematyczne. W niektórych szkołach powstały atrakcyjne dla uczniów strefy wypoczynku. Przed każdą edycją konkursu organizowane są warsztaty dotyczące tworzenia projektów oraz współpracy w zespole (w 2020 r. z uwagi na pandemię Covid-19, spotkania zorganizowano w formie zdalnej).

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy przesłać do 13 lutego na adres: Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urząd Miasta Poznania, plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań lub złożyć w skrzynce podawczej Urzędu Miasta Poznania, przy pl. Kolegiackim 17. Dodatkowo wnioski w formie elektronicznej (format Word) należy przesyłać drogą mailową na adres: akademickipoznan@poznan.pl.

“Fundusz Samorządów Uczniowskich” utworzono z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Konkurs jest elementem “Polityki dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025”.

Więcej informacji na temat konkursu udziela Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Szamotuły

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz