Aglomeracja

Nowe infografiki na przystankach ZTM

Autobus MPK  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Zarząd Transportu Miejskiego opracował nowe wzory graficzne. Formatki informacyjne mają zaktualizowane treści, a także tłumaczenia na języki angielski i ukraiński. Wymiana informacji już się rozpoczęła i potrwa do polowy 2021r. Ponadto do pojazdów na liniach podmiejskich przygotowano dodatkową naklejkę do pojazdów, informującą o różnorodnych możliwościach korzystania z oferty biletowej ZTM.

Z uwagi na stopniowo pogarszającą się jakość materiałów eksponowanych obecnie w gablotach. Zaplanowano ich sukcesywną wymianę co jednocześnie stworzyło możliwość wprowadzenia nowych wzorów graficznych, aktualizacji treści oraz dodania tłumaczeń w języku angielskim i ukraińskim – tłumaczy ZTM.

Nowe wzory informacji dotyczą następujących informacji znajdujących się w gablotach przystankowych:

  • Serwis Informacji Pasażerskiej,
  • Obszar monitorowany,
  • Zakaz palenia;

Przy okazji opracowano nowa informację „Przystanek podwójny”.

Przypomnijmy, że na tego typu przystankach mogą się zatrzymać dwa pojazdy jednocześnie (jeden za drugim). W takiej sytuacji, po zakończeniu wymiany pasażerskiej w tramwaju/autobusie, który stoi jako drugi w kolejności, nie zatrzymuje się on ponownie po odjeździe pierwszego pojazdu.

Wymiana informacji na przystankach znajdujących się na terenie Poznania już się rozpoczęła i będzie prowadzona systematycznie do połowy 2021 roku.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował także dodatkową naklejkę do pojazdów, informującą o możliwościach korzystania z różnorodnych biletów na okazjonalne przejazdy. Na naklejce przedstawiono najkorzystniejsze i najwygodniejsze dla pasażerów oferty biletowe w taryfie ZTM, takie jak np. tPortmonetka na karcie PEKA.

Warto przypomnieć, że kasując z  tPortmometki płacimy tylko i wyłącznie za przejechane przystanki, bez względu na czas podróży.

Informacja trafi do pojazdów na liniach podmiejskich. Tam z uwagi na Covid-19 zawieszono możliwość sprzedaż biletów u kierowców na liniach dziennych.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, materiały prasowe / ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz