POZnań

Choinki udekorowały ulice Poznania

choinki udekorowaly ulice poznania  Foto: materiały prasowe / UMP

To jedna z wielu inicjatyw prowadzonych przez Miasto w ramach działań rewitalizacyjnych. Ponad 200 świątecznych drzewek trafiło do lokalnych przedsiębiorców, stowarzyszeń oraz organizacji i instytucji pozarządowych, a także rad osiedli Łazarz, Jeżyce oraz Wilda.

Akcja ma na celu podnoszenie jakości przestrzeni publicznej. W tym roku do udziału w akcji zgłosiło się ok. 200 przedsiębiorców i partnerów rewitalizacji, którym przekazano choinki ozdobione lampkami i gwiazdką z logotypem Miasta Poznania. 

W okresie świątecznym drzewka bożonarodzeniowe wystawili przed swoimi lokalami poznańscy przedsiębiorcy i partnerzy z terenów rewitalizacji z ulic: Wrocławskiej, Szkolnej, Świętosławskiej, Gołębiej, Kantaka, Ratajczaka, św. Marcin, Gwarnej, 27 Grudnia, Mielżyńskiego, 3 Maja, Chwaliszewo, Garbary. Choinki ozdobiły także Śródkę oraz place: Kolegiacki, C. Ratajskiego, Wolności. W tym roku po raz pierwszy drzewka przekazane zostały również radom osiedli Łazarz, Jeżyce oraz Wilda.  

Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta kontynuuje akcję dekorowania Poznania choinkami – zainicjowaną przez “Stowarzyszenie na Wrocławskiej” – już piąty rok. Akcję przeprowadzono przy współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto oraz z udziałem lokalnych liderów – osób prowadzących działalność społeczną i gospodarczą na poszczególnych ulicach.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz