Siatkówka: Energetyczny komplet punktów

Enea Energetyk Poznań - AZS Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W 8. kolejce I Ligi Kobiet Enea Energetyk Poznań pokonał u siebie AZS Politechnikę Śląską Gliwice 3:0 (25:17, 25:15, 25:20).

Po przymusowej przerwie związanej z kwarantanną, poznański zespół wrócił do rozgrywek. Zagrał z zespołem, który nie miał postoju w rozgrywkach i można było spodziewać się ciężkiego meczu. Jest to pierwsze zwycięskie spotkanie w tej serii rozgrywek, które zanotował Energetyk w swojej sali.

Mecz się jeszcze nie rozpoczął, a trener Marcin Patyk miał jedną zawodniczkę mniej gotową do gry. W trakcie rozgrzewki doszło do urazu Poli Nowakowskiej, i nie mogła ona wystąpić na boisku. (Aktualizacja: kontuzja na szczęście nie wyklucza Poli z treningów w tym tygodniu).

Pierwsze dwa sety rozgrywane były pod wyraźne dyktando gospodyń. Goście nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na świetnie dysponowane poznańskie zawodniczki. W drugim secie Oriana Miechowicz zanotowała kapitalną serię w roli zagrywającej. Jej postawa w całym meczu zaowocowała przyznaniem tytułu MVP spotkania.

Trzecie set był najbardziej zacięty, wydawało się, że gliwiczanki zaczynają się dźwigać z porażek w pierwszych dwóch setach i walczą o pierwszy punkt, jednak poznanianki nie dopuściły do tego.