Aglomeracja

Maturzyści – trzymamy kciuki!

Matura 2013 w XVII LO w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Tegoroczna matura rozpocznie się ze sporym opóźnieniem z powodu koronawirusa. Podczas egzaminu, który rozpocznie się dzisiaj i potrwa do 26 czerwca obowiązywać będą wyjątkowe zasady sanitarne. Jedyne, co się zapewne nie zmieni to… emocje uczniów i ich rodzin.

Pierwszego dnia maturzyści zaczną pisać egzamin z języka polskiego, we wtorek zmierzą się z zadaniami z matematyki, a trzeci dzień upłynie pod znakiem języka angielskiego. W kolejnych dniach odbędą się egzaminy z pozostałych przedmiotów.

Jedna z ważniejszych zmian tegorocznej matury to brak egzaminu ustnego. Wyjątkiem będą ci uczniowie, którzy potrzebują wyników matur ustnych by dostać się na wymarzoną uczelnię wyższą. 

Wyniki egzaminu maturzyści poznają 11 sierpnia. Jeśli coś pójdzie nie tak, na poprawę wyniku będzie szansa 8 września.

Szkoły ponadpodstawowe, w których odbywać się będzie matura zaopatrzono w środki do dezynfekcji, a ławki do których zasiądą uczniowie ustawione są tak, by był zachowany 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku.

Warunków, które z powodów pandemii, muszą być spełnione jest oczywiście więcej. Zdają z nich sobie sprawę i uczniowie i nauczyciele.

TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!

Matura 2013 w XVII LO w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz