K U L T U R A

Książki na zdrowie – dla pacjentów szpitali

Ksiązki na zdrowie  Foto: Q&A Communications / materiały prasowe

Kryminały, powieści historyczne, przygodowe oraz książki i albumy dla dzieci – łącznie ponad 5 tys. egzemplarzy – trafi do wybranych szpitali jednoimiennych w całej Polsce. Przekaże je poznańskie Wydawnictwo Publicat w ramach akcji „Książki na zdrowie”. Publikacje uzupełnią księgozbiór szpitalnych bibliotek, aby pomóc dorosłym i dziecięcym pacjentom przetrwać pobyt na oddziałach.

Książki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci trafią m.in. do szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Placówka ma status szpitala jednoimiennych, co oznacza, że znajdują się tam pacjenci zarażeni koronawirusem. Osoby chore przebywają z dala od domu, nie mogą być odwiedzane przez bliskich.

Wiemy, że w szpitalach zakaźnych znajdują się pacjenci w bardzo ciężkim stanie, ale są też tacy, którzy dochodzą do zdrowia, a ich stan pozwala na czytanie. Ponieważ nie mogą spotykać się z bliskimi, chcieliśmy, aby mogli zająć sobie czas poświęcając go na ciekawą lekturę. Zdajemy sobie też sprawę, że szpitalne biblioteki cierpią na braki, dlatego zdecydowaliśmy się na takie wsparcie – mówi Michał Stecki, wiceprezes wydawnictwa.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP, Q&A Communications / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz