Sport

Kolejna edycja Malta Water Polo Cup za nami

Malta Waterpolo Cup 2019  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W miniony weekend w Termach Maltańskich rozegrana została VI edycja Malta Water Polo Cup. Najlepsza okazała się drużyna Alfy z Gorzowa Wielkopolskiego.

Już po raz szósty rozegrany został międzynarodowy turniej towarzyski, który ma na celu propagowanie piłki wodnej w Poznaniu.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny – KS Waterpolo Poznań, Hornets Koszyce, Alfa Gorzów Wielkopolski oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pojedynki wszystkich drużyn były niezwykle zacięte, ale końcowe zwycięstwo przypadło Alfie Gorzów, której zawodnicy zdobyli 7 punktów i w końcowej klasyfikacji wyprzedzili zawodników ze Słowacji. Ci dzięki zwycięstwom nad poznaniakami oraz KSZO zapisali na swoim koncie o jedno “oczko” mniej. Na trzecim miejscu z jednym zwycięstwem uplasowała się drużyna z Ostrowca, a czwartą pozycję zajęli niezwykle gościnni tym razem zawodnicy z Poznania.

Zwycięzcy poprzedniej edycji, mimo odniesionych porażek oraz kontuzji swojego podstawowego bramkarza, uznali jednak turniej za udany.

Naszym celem w tegorocznym Malta Water Polo Cup było przede wszystkim przetarcie przed rozpoczynającym się już za dwa tygodnie sezonem Ekstraklasy. Wyniki nie cieszą, ale jesteśmy zadowoleni z tego, że mieliśmy okazję do treningu w spotkaniach w sparingach z wymagającymi rywalami. Dużo minut rozegrali również zawodnicy, którzy w rozgrywkach ligowych i meczach o punkty szans na grę otrzymują zdecydowanie mniej, a doświadczenie nabyte przez nich w trakcie turnieju na pewno zaprocentuje w sezonie – powiedział prezes KS Waterpolo Poznań – Tomasz Różycki

Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym, a o zwycięzcy zadecydowała liczba punktów zdobytych we wszystkich spotkaniach. Poniżej prezentujemy wyniki spotkań oraz tabelę końcową rozgrywek.

Hornets Koszyce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 21:9 (6:1, 6:1, 5:5, 4:2) – zdjęcia z meczu znajdziesz tutaj.
KS Waterpolo Poznań – Alfa Gorzów Wielkopolski 13:21 (5:3, 1:7, 4:4, 3:7) – zdjęcia z meczu znajdziesz tutaj.
Hornets Koszyce – Alfa Gorzów Wielkopolski 18:19 (5:3, 5:7, 4:3, 4:6) – zdjęcia z meczu znajdziesz tutaj.
KS Waterpolo Poznań – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 17:21 (3:5, 5:5, 3:5, 6:6) – zdjęcia z meczu znajdziesz tutaj.
Alfa Gorzów Wielkopolski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 14:14 (5:3, 1:2, 6:5, 2:4) – zdjęcia z meczu znajdziesz tutaj.
KS Waterpolo Poznań – Hornets Koszyce 12:23 (4:5, 3:5, 4:7, 1:6) – zdjęcia z meczu znajdziesz tutaj.

Miejsce

Drużyna

Mecze rozegrane

Punkty zdobyte

Bramki zdobyte

Bramki stracone

1

Alfa Gorzów Wielkopolski

3

7

54

45

2

Hornets Koszyce

3

6

62

40

3

KSZO Ostrowiec Św.

3

4

44

52

4

KS Waterpolo Poznań

3

0

42

65

Organizację turnieju oraz udział KS Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwe dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów i współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Rais-Tools, TJT Marketing oraz lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz